Hypertec Transceiver- SFP- OC-48/STM16, 1549.32nm Cisco ONS Compatible transceiver-moduler för nätverk Fiberoptik 2670 Mbit/s 1549,32 nm
- Brand: Hypertec
- Category:
- SKU: ONS-SC-2G-49.3-HYP
- EAN: 5050914238643
Hypertec Transceiver- SFP- OC-48/STM16, 1549.32nm Cisco ONS Compatible, Fiberoptik, 2670 Mbit/s, SFP, LC, DWDM, 80000 m
Offer details
Description
Hypertec Transceiver- SFP- OC-48/STM16, 1549.32nm Cisco ONS Compatible. SFP transceiver typ: Fiberoptik, Maximal dataöverföringshastighet: 2670 Mbit/s, Gränssnittstyp: SFP. Produktens färg: Silver, Material, hölje: Metall, Formfaktor: SFP. Spänning: 3.3 V. Certifikat för överensstämmelse: Federal Communications Commission (FCC), RoHS, CE. Vikt: 20 g
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| SFP transceiver typ | Fiberoptik |
| Gränssnittstyp | SFP |
| Maximal dataöverföringshastighet | 2670 Mbit/s |
| Fiberoptiska kontakten | LC |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 80000 m |
| Våglängd | 1549,32 nm |
| Tx våglängd (max) | 1549,32 nm |
| Rx-våglängd (max) | 1549,32 nm |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Digital diagnostikövervakning (DDM) | Ja |
| SMF (Single-mode fiber) stöds | Ja |
| SFP-sändtagarstandard | DWDM |
| Produktens färg | Silver |
| Material, hölje | Metall |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Stöd för hot-plug | Ja |
| Byte under drift (hotswap) | Ja |
| Enkel installation | Ja |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 3000000 h |
| Egenskaper | |
| Produktens färg | Silver |
| Material, hölje | Metall |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Stöd för hot-plug | Ja |
| Byte under drift (hotswap) | Ja |
| Enkel installation | Ja |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 3000000 h |
| Formfaktor | SFP |
| Strömtillförsel | |
| Spänning | 3.3 V |
| Certifikat | |
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), RoHS, CE |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 70 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
| Nätverk | |
| SFP transceiver typ | Fiberoptik |
| Gränssnittstyp | SFP |
| Maximal dataöverföringshastighet | 2670 Mbit/s |
| Fiberoptiska kontakten | LC |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 20 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Tekniska data | |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), RoHS, CE |
| Logistikdata | |
| Antal per förpackning | 1 styck |