HyperX Cloud Flight – trådlöst gaming-headset (svart-blått) – PS5/PS4
- Brand: HyperX
- Category:
- SKU: 4P5H6AA
- EAN: 5715063490501 0196188047309
HyperX Cloud Flight – trådlöst gaming-headset (svart-blått) – PS5/PS4
Offer details
Related Products
Reasons To Buy
Trådlös teknik för gaming med extra lång batterilivslängd
Ta en paus från bildskärmen men förbli uppkopplad tack vare en stabil trådlös anslutning. Upp till 30 timmars[1] batteritid håller spelsessionerna på din PS5™ eller PS4™ igång längre.
Välbekant HyperX-komfort och -hållbarhet
Varva ned och spela bekvämt även under långa sessioner och sent på kvällarna tack vare öronkuddar med minnesskum, förstklassigt konstläder och justerbara skjutreglage i stål.
Uppslukande ljud i spel
Förhöj spelupplevelsen och behåll koncentrationen i spelet med 50 mm stora högtalarelement som skapar ett fylligt och omsvepande ljud.
Description
Trådlös frihet med lång batteritid för PS5 och PS4
Det trådlösa gaming-headsetet HyperX Cloud Flight är perfekt för PlayStation5- och PlayStation4-konsoler. Upplev längre och fler oavbrutna gaming-sessioner med upp till 30 timmars batteritid[1]. Gör det bekvämt för dina öron med mjuka öronkuddar, förstklassigt konstläder och mjukt minnesskum. Chatta med vänner och kommunicera tydligt med alla i teamet tack vare den brusreducerande mikrofonen. Med kontrollerna placerade direkt på öronkåporna är Cloud Flight en intuitiv och viktig uppgradering för din PlayStation5- och PlayStation4-underhållning.[2]
Det trådlösa gaming-headsetet HyperX Cloud Flight är perfekt för PlayStation5- och PlayStation4-konsoler. Upplev längre och fler oavbrutna gaming-sessioner med upp till 30 timmars batteritid[1]. Gör det bekvämt för dina öron med mjuka öronkuddar, förstklassigt konstläder och mjukt minnesskum. Chatta med vänner och kommunicera tydligt med alla i teamet tack vare den brusreducerande mikrofonen. Med kontrollerna placerade direkt på öronkåporna är Cloud Flight en intuitiv och viktig uppgradering för din PlayStation5- och PlayStation4-underhållning.[2]
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Produkttyp | Headset |
| Rekommenderad användning | Spela |
| Headset-typ | Binaural |
| Bärstil | Huvudband |
| Produktens färg | Svart |
| Ljudtrycksnivå (max) | 106 dB |
| Ursprungsland | Kina, Vietnam |
| Kabellängd | 1 m |
| Färg på bakgrundsbelysning | Blå |
| Bakgrundsbelysning | Ja |
| Kompatibla produkter | PS5, PS4 |
| Kontrolltyp | Knappar |
| Färgnamn | Black-Blue |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| 3,5 mm kontakt | Ja |
| Täckning, trådlös router | 20 m |
| Hörlurar | |
| Typ av örondel | Omslutande |
| Akustiskt system | Stängd |
| Hörlurarnas frekvens | 20 - 20000 hz |
| Impedans | 32 Ω |
| Magnetmaterial | Neodymium |
| Drivenhet | 5 cm |
| Total harmonisk distorsion (THD) | 2% |
| Driver-typ | Dynamisk |
| Typ av ljudreducering | Aktiv |
| Brusreducerande | Ja |
| Mikrofon | |
| Mikrofontyp | Bommikrofon |
| Löstagbar mikrofon | Ja |
| Mikrofon känslighet (utnivå) | -51 dB |
| Mikrofon | 3,5 mm |
| Batteri | |
| Uppspelningstid | 30 h |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Laddningstid | 4,5 h |
| Batteridriven | Ja |
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 300 g |
| Förpackningens innehåll | |
| AC-adapter inkluderad | Nej |
| Innehåll i lådan | Trådlöst gamingheadset, USB-adapter, USB-laddningskabel, snabbstartsguide |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85183000 |
| Tekniska detaljer | |
| Innehåll i lådan | Trådlöst gamingheadset, USB-adapter, USB-laddningskabel, snabbstartsguide |
| URL till allmän produktsäkerhetsförordning (GPSR) | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_8666243_en-US-1.pdf https://row.hyperx.com/pages/limited-warranty-statement |
| Strömtillförsel | |
| USB-strömleverans | Nej |
| Laddningsport USB Typ-C | Nej |
| Leverantörsfunktioner | |
| Batteritid | 1800 min |
| Övrigt | |
| Kompatibilitet | Dator, PS5™ och ™ PS4™ |
| Ljudtrycksnivå (max) | 106 dB |
| Strömförbrukning (vanlig) | 3 W |
| Färgnamn | Black-Blue |
| UNSPSC-kod | 52161514 |
| Harmonized System (HS)-kod | 85183000 |