HPE Ultrium 448 Internal Tape Drive Datalaggringsenhet Bandkassett LTO 200 GB
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: DW016A-RFB
- EAN: 5711045727498
HPE Ultrium 448 Internal Tape Drive, Datalaggringsenhet, Bandkassett, SCSI, 2:1, LTO, 5,25 tum Halv höjd
Offer details
Description
HPE Ultrium 448 Internal Tape Drive. Produkttyp: Datalaggringsenhet, Mediatyp: Bandkassett, Gränssnitt: SCSI. Ursprunglig kapacitet: 200 GB, Kapacitet vid datakomprimering: 400 GB, Cachestorlek: 64 MB. Burst överföringshastighet: 160 MB/s, Godkänd dataöverförings hastighet (komprimerad): 48 MB/s, Godkänd dataöverförings hastighet (native): 24 MB/s. Bredd: 213 mm, Djup: 148 mm, Höjd: 41,5 mm
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Produkttyp | Datalaggringsenhet |
| Mediatyp | Bandkassett |
| Intern | Ja |
| Kompressionsförhållande | 2:1 |
| Formfaktor | 5,25 tum Halv höjd |
| Gränssnitt | SCSI |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 250000 h |
| Stöd för hot-plug | Nej |
| Typ av datalagring | LTO |
| Typer av lagringsmedia som stöds | LTO-2 |
| Lagringsmedia | |
| Ursprunglig kapacitet | 200 GB |
| Kapacitet vid datakomprimering | 400 GB |
| Cachestorlek | 64 MB |
| Data transmission | |
| Burst överföringshastighet | 160 MB/s |
| Godkänd dataöverförings hastighet (native) | 24 MB/s |
| Godkänd dataöverförings hastighet (komprimerad) | 48 MB/s |
| Design | |
| Intern | Ja |
| Formfaktor | 5,25 tum Halv höjd |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 213 mm |
| Djup | 148 mm |
| Höjd | 41,5 mm |
| Vikt | 1,45 kg |