HPE StoreOnce 3660 80TB Base System hårddiskar Rack (2U)
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R6U02A
- EAN: 0190017513379
HPE StoreOnce 3660 80TB Base System, 80 TB, HDD, Serial Attached SCSI (SAS), 27,9 kg, Rack (2U)
Offer details
Description
HPE StoreOnce 3660 80TB Base System. Total installerad lagringskapacitet: 80 TB, Typ av installerad lagringsenhet: HDD, Lagringsenhetens gränssnitt: Serial Attached SCSI (SAS). Chassityp: Rack (2U), Enhetsklass: Stor företagsverksamhet. Typer av lagringsenheter som stöds: HDD. Bredd: 584,2 mm, Djup: 982 mm, Höjd: 241,3 mm, Vikt: 27,9 kg
Specifications
| Lagringsmedia | |
|---|---|
| Total installerad lagringskapacitet | 80 TB |
| Lagringsenheter installerade | Ja |
| Typ av installerad lagringsenhet | HDD |
| Antal installerade lagringsenheter | 10 |
| Typer av lagringsenheter som stöds | HDD |
| Högsta lagringskapacitet | 80 TB |
| Lagringsenhetens gränssnitt | Serial Attached SCSI (SAS) |
| RAID-nivåer | 6 |
| Design | |
| Enhetsklass | Stor företagsverksamhet |
| Chassityp | Rack (2U) |
| Prestanda | |
| Enhetsklass | Stor företagsverksamhet |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 584,2 mm |
| Djup | 982 mm |
| Höjd | 241,3 mm |
| Vikt | 27,9 kg |
| Tekniska detaljer | |
| Garantiperiod | 3 År |
| Övrigt | |
| Replikeringsfunktioner | HPE StoreOnce Catalyst Copy enables n to 1, 1 to n and multi-hop copies. For backup using virtual tape (VTL) or file (NFS, SMB) access, StoreOnce replication is available. |
| Vikt (imperial) | 27,9 kg (61.6 lbs) |
| Expansion beskrivning | HPE StoreOnce 3660 96TB Upg Kit |
| Garantiperiod | 3 År |