HPE StoreFabric SN6010C 12-port 16Gb Fibre Channel Switch hanterad 1U Metallisk
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: K2Q16A
- EAN: 0888793689530 0888793950784 08 ...3950784 0888793950760 0888793950722 0888793950654 0888793950753 4514953837232 0888793950661 0888793950685 0888793950791 0888793950692 4514953812277 0888793950678 0888793950777 0888793950708 0888793950647more
HPE StoreFabric SN6010C 12-port 16Gb Fibre Channel Switch, hanterad, Rackmontering, 1U
Offer details
Description
HPE StoreFabric SN6010C 12-port 16Gb Fibre Channel Switch. Switch typ: hanterad. Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: 16. Rackmontering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Management features | |
|---|---|
| Switch typ | hanterad |
| Anslutningar | |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 16 |
| Bevakning | |
| Kryptering/säkerhet | 256-bit AES |
| Protokoll | |
| Stödda protokoll | Fibre Channel |
| Stöd för nätverksprotokoll | Fibre Channel |
| Design | |
| Rackmontering | Ja |
| Staplingsbar | Ja |
| Produktens färg | Metallisk |
| Formfaktor | 1U |
| Prestanda | |
| Nödvändig programvara | NX-OS 6.2(9) or later |
| Mediatyper som stöds | Supports 16Gb and 8Gb transcievers |
| Staplingsbar | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Strömtillförsel | |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Antal strömförsörjningsaggregat | 2 |
| Övrigt | |
| Vikt (imperial) | 9 kg (19.8 lbs) |
| Uppgraderingstyp | Activate additional ports using 12-port upgrade license |
| Tekniska egenskaper | Non-disruptive software upgrades, hot-swappable and dual redundant power supplies, hot-swappable fan tray, hot-swappable SFP+ optics, stateful process restart |
| Switch modeller | (12–48) Fibre Channel range, depending on mode |
| Port hastighetsklass | 16Gb |
| Valfri programvara | Port upgrade license, Enterprise Package license, Cisco Data Center Network Manager (DCNM) license, Advantage license (1/3/5 years) |
| Multimedia | Small Form Factor (SFF) |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 43,7 x 435,9 x 415 mm (1.72 x 17.2 x 16.3") |
| Stödda protokoll | Fibre Channel |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 43,7 mm |
| Djup | 435,9 mm |
| Höjd | 415 mm |
| Vikt | 9 kg |
| Systemkrav | |
| Nödvändig programvara | NX-OS 6.2(9) or later |
| Mediatyper som stöds | Supports 16Gb and 8Gb transcievers |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |