Offer details
Description
HPE SN8600B 8-slot Power Pack+ Director Switch. Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: 512. Formfaktor: 9U
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 512 |
| Nätverk | |
| 10G stöd | Ja |
| Protokoll | |
| Stödda protokoll | Fibre Channel |
| Design | |
| Formfaktor | 9U |
| Prestanda | |
| Mediatyper som stöds | Supports 32Gb, 16Gb transceivers |
| Strömtillförsel | |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Övrigt | |
| Prestandahantering | B-series SAN Network Advisor; Integration with Storage Essentials, HPE OneView 1.2, HPE Intelligent Infrastructure Analyzer Software, PowerPack+ Software, Fabric Vision Software, ClearLink diagnostics. |
| Vikt (imperial) | 35,6 kg (78.5 lbs) |
| Uppgraderingstyp | The HPE Storage Fibre Channel Switch SN8600B is upgradable with 32Gb FC port blades. The HPE SN8600B SAN Directors providing FC extension (16×32Gb/s FC ports) and IP extension over IP networks (16×1GbE/10GbE and 2×40GbE ports). |
| Tekniska egenskaper | High availability with redundant hot swappable components, redundant power and cooling subsystems, automatic control processor failover non-disruptive “hot” software code loads, and activation concurrent hardware upgrades. |
| Port hastighetsklass | 32Gb |
| Valfri programvara | SANnav, Includes HPE Power Pack+ (Fabric Vision, ISL Trunking, Extended Fabric, Integrated Routing, and FICON CUP) |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 612,4 x 437,6 x 610,6 mm (24.1 x 17.2 x 24") |
| Stödda protokoll | Fibre Channel |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 612,3 mm |
| Djup | 437,4 mm |
| Höjd | 610,4 mm |
| Vikt | 35,6 kg |
| Systemkrav | |
| Mediatyper som stöds | Supports 32Gb, 16Gb transceivers |