HPE SN6720C 64Gb 48/24 32Gb Short Wave SFP+ Fibre Channel v2 Switch hanterad
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S1V11B
- EAN: 0190017682204
HPE SN6720C 64Gb 48/24 32Gb Short Wave SFP+ Fibre Channel v2 Switch, hanterad, Rackmontering
Offer details
Trade Prices
Description
HPE SN6720C 64Gb 48/24 32Gb Short Wave SFP+ Fibre Channel v2 Switch. Switch typ: hanterad. Antal installerade SFP+-moduler: 24. Rackmontering
Specifications
| Management features | |
|---|---|
| Switch typ | hanterad |
| Anslutningar | |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 0 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Nej |
| Antal installerade SFP+-moduler | 24 |
| Fiberportar kvantitet | 48 |
| Fiberoptiska kontakten | SFP+ |
| Nätverk | |
| Automatisk avkänning | Ja |
| Bevakning | |
| Kryptering/säkerhet | SNMPv3 |
| Protokoll | |
| Stödda protokoll | Fibre Channel |
| Design | |
| Rackmontering | Ja |
| Luftflödesriktning | Framåtriktat luftflöde |
| Prestanda | |
| Mediatyper som stöds | Supports 64 Gb, 32 Gb, and 16 Gb transceivers |
| Strömtillförsel | |
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Strömförbrukning (vanlig) | 500 W |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Antal strömförsörjningsaggregat | 2 |
| Strömkälla | AC |
| Övrigt | |
| Vikt (imperial) | 9,89 kg (21.8 lbs) |
| Uppgraderingstyp | Activate additional ports using 8 port upgrade license |
| Tekniska egenskaper | Non-disruptive software upgrades, hot-swappable and dual redundant power supplies, hot-swappable fan trays, hot-swappable SFP+ optics, stateful process restart |
| Port hastighetsklass | 64 Gb |
| Valfri programvara | Port upgrade license, Advantage license (1, 3, 5 years), Premier license (1, 3, 5 years) |
| Stödda protokoll | Fibre Channel |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 95% |
| Altitud vid drift | -60 - 2000 m |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 43,7 mm |
| Djup | 439,4 mm |
| Höjd | 43,7 mm |
| Vikt | 9,9 kg |
| Optical fiber | |
| Fiberoptiska kontakten | SFP+ |
| Systemkrav | |
| Mediatyper som stöds | Supports 64 Gb, 32 Gb, and 16 Gb transceivers |