HPE SN6720C 64Gb 48/24 32Gb Short Wave SFP+ Fibre Channel Switch
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S1V11A
- EAN: 0190017682181
HPE SN6720C 64Gb 48/24 32Gb Short Wave SFP+ Fibre Channel Switch, SNMPv3, Fibre Channel, Supports 64 Gb, 32 Gb, and 16 Gb transceivers, 43,7 mm, 439,4 mm, 9,9 kg
Offer details
Description
HPE SN6720C 64Gb 48/24 32Gb Short Wave SFP+ Fibre Channel Switch. Kryptering/säkerhet: SNMPv3. Stödda protokoll: Fibre Channel. Mediatyper som stöds: Supports 64 Gb, 32 Gb, and 16 Gb transceivers. Bredd: 43,7 mm, Djup: 439,4 mm, Vikt: 9,9 kg. Tekniska egenskaper: Non-disruptive software upgrades, hot-swappable and dual redundant power supplies, hot-swappable..., Vikt (imperial): 9,89 kg (21.8 lbs), Valfri programvara: Port upgrade license, Advantage license (1, 3, 5 years), Premier license (1, 3, 5 years)
Specifications
| Bevakning | |
|---|---|
| Kryptering/säkerhet | SNMPv3 |
| Protokoll | |
| Stödda protokoll | Fibre Channel |
| Prestanda | |
| Mediatyper som stöds | Supports 64 Gb, 32 Gb, and 16 Gb transceivers |
| Strömtillförsel | |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Antal strömförsörjningsaggregat | 2 |
| Övrigt | |
| Vikt (imperial) | 9,89 kg (21.8 lbs) |
| Uppgraderingstyp | Activate additional ports using 8 port upgrade license |
| Tekniska egenskaper | Non-disruptive software upgrades, hot-swappable and dual redundant power supplies, hot-swappable fan trays, hot-swappable SFP+ optics, stateful process restart |
| Port hastighetsklass | 64 Gb |
| Valfri programvara | Port upgrade license, Advantage license (1, 3, 5 years), Premier license (1, 3, 5 years) |
| Stödda protokoll | Fibre Channel |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 43,7 mm |
| Djup | 439,4 mm |
| Vikt | 9,9 kg |
| Systemkrav | |
| Mediatyper som stöds | Supports 64 Gb, 32 Gb, and 16 Gb transceivers |