HPE SN6700B 64Gb 56/24 24-port 64Gb Short Wave SFP56 Fibre Channel Switch 1U
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R7M13A
- EAN: 0190017501055
HPE SN6700B 64Gb 56/24 24-port 64Gb Short Wave SFP56 Fibre Channel Switch, 1U
Offer details
Description
HPE SN6700B 64Gb 56/24 24-port 64Gb Short Wave SFP56 Fibre Channel Switch. Formfaktor: 1U
Specifications
| Protokoll | |
|---|---|
| Stödda protokoll | Fibre Channel |
| Design | |
| Formfaktor | 1U |
| Prestanda | |
| Mediatyper som stöds | Supports 64Gb, 32Gb SFP and 64Gb DD transceivers |
| Strömtillförsel | |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Övrigt | |
| Vikt (imperial) | 7,17 kg (15.8 lbs) |
| Uppgraderingstyp | Activate additional ports using 8 port SFP and 16 port DD POD Kit upgrades |
| Tekniska egenskaper | Hot code load, ports on demand with no downtime; hot-swappable redundant power supplies with integrated cooling fans |
| Port hastighetsklass | 64Gb |
| Valfri programvara | SANnav, All offerings include HPE Power Pack+ (Fabric Vision, ISL Trunking, Extended Fabric, Integrated Routing, and FICON CUP) |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 185,9 x 43,9 x 355,6 mm (7.32 x 1.73 x 14") |
| Stödda protokoll | Fibre Channel |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 440 mm |
| Djup | 43,9 mm |
| Höjd | 355,6 mm |
| Vikt | 7,17 kg |
| Systemkrav | |
| Mediatyper som stöds | Supports 64Gb, 32Gb SFP and 64Gb DD transceivers |