HPE SN6650B 32Gb 128/96 Power Pack+ 96-port 32Gb Short Wave SFP+ Integrated Fibre Channel Switch 2U
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: Q9V96C
- EAN: 0190017454931
HPE SN6650B 32Gb 128/96 Power Pack+ 96-port 32Gb Short Wave SFP+ Integrated Fibre Channel Switch, 2U
Offer details
Trade Prices
Description
HPE SN6650B 32Gb 128/96 Power Pack+ 96-port 32Gb Short Wave SFP+ Integrated Fibre Channel Switch. Formfaktor: 2U
Specifications
| Protokoll | |
|---|---|
| Stödda protokoll | Fibre Channel |
| Design | |
| Formfaktor | 2U |
| Prestanda | |
| Mediatyper som stöds | Supports 32Gb, 16Gb, 10Gb transceivers and 32Gb & 16Gb QSFP transceivers |
| Strömtillförsel | |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Övrigt | |
| Vikt (imperial) | 21,3 kg (47 lbs) |
| Uppgraderingstyp | Activate additional ports using 24 port SFP and 32 port QSFP POD Kit upgrades |
| Tekniska egenskaper | Hot code load, ports on demand with no downtime; hot-swappable redundant power supplies with integrated cooling fans |
| Port hastighetsklass | 32Gb |
| Valfri programvara | SANnav, HPE Power Pack+ (Fabric Vision, ISL Trunking, Extended Fabric, Integrated Routing, and FICON CUP) |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 439,9 x 86,6 x 609,6 mm (17.3 x 3.41 x 24") |
| Stödda protokoll | Fibre Channel |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 440 mm |
| Djup | 86,7 mm |
| Höjd | 609,6 mm |
| Vikt | 21,3 kg |
| Systemkrav | |
| Mediatyper som stöds | Supports 32Gb, 16Gb, 10Gb transceivers and 32Gb & 16Gb QSFP transceivers |