HPE SN6640C 32Gb 6-port FC/FCIP Multiservice Switch 1U
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R8M66A
- EAN: 0190017534404
HPE SN6640C 32Gb 6-port FC/FCIP Multiservice Switch, 1U
Offer details
Related Products
Description
HPE SN6640C 32Gb 6-port FC/FCIP Multiservice Switch. Formfaktor: 1U
Specifications
| Bevakning | |
|---|---|
| Kryptering/säkerhet | SNMPv3, IPSec |
| Protokoll | |
| Stödda protokoll | Fibre Channel, FCIP |
| Design | |
| Formfaktor | 1U |
| Prestanda | |
| Mediatyper som stöds | Supports 32Gb, 16Gb, and 8Gb FC; 1GbE and 10GbE Ethernet transceivers |
| Strömtillförsel | |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Övrigt | |
| Uppgraderingstyp | Activate additional 8 FC ports and 4 FCIP ports using upgrade license |
| Tekniska egenskaper | Non-disruptive software upgrades, hot-swappable and 1+1 redundant power supplies, hot-swappable fan module, hot-swappable SFP+ optics, stateful process restart |
| Port hastighetsklass | 32Gb FC, 1GbE Ethernet |
| Valfri programvara | Port upgrade license, Enterprise Package license, Cisco Data Center Network Manager (DCNM) license, Advantage license (1, 3, 5 years) |
| Stödda protokoll | Fibre Channel, FCIP |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 439,4 mm |
| Djup | 511 mm |
| Höjd | 42,7 mm |
| Systemkrav | |
| Mediatyper som stöds | Supports 32Gb, 16Gb, and 8Gb FC; 1GbE and 10GbE Ethernet transceivers |