HPE SN6620C 32Gb 48-port 32Gb SFP+ Fibre Channel Switch hanterad 1U Metallisk
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R0P14A
- EAN: 0190017326269 0190017326238 01 ...7326238 0190017326221 0190017323183 0190017326245 0190017326351 0190017326214 0190017326382 0190017326313 0190017326290 0190017326344more
HPE SN6620C 32Gb 48-port 32Gb SFP+ Fibre Channel Switch, hanterad, Rackmontering, 1U
Offer details
Description
HPE SN6620C 32Gb 48-port 32Gb SFP+ Fibre Channel Switch. Switch typ: hanterad. Adresstabellstorlek: 0 poster, Switch kapacitet: 1536 Gbit/s. Rackmontering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Management features | |
|---|---|
| Switch typ | hanterad |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
| Anslutningar | |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 0 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Nej |
| Antal SFP+-modulplatser | 48 |
| Data transmission | |
| Adresstabellstorlek | 0 poster |
| Switch kapacitet | 1536 Gbit/s |
| Bevakning | |
| SSH / SSL-stöd | Ja |
| Kryptering/säkerhet | SNMPv3 |
| Autentiseringstyp | RADIUS |
| Protokoll | |
| Lednings Protokoll | SNMP 1, SNMP 3, SMI-S, SSH, SSH-2, CLI |
| Stödda protokoll | Fibre Channel |
| Design | |
| Rackmontering | Ja |
| Produktens färg | Metallisk |
| Formfaktor | 1U |
| Antal fläktar | 4 fläkt/-ar |
| Prestanda | |
| Mediatyper som stöds | Supports 32 Gb, 16 Gb, and 8 Gb transceivers |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Strömtillförsel | |
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Antal strömförsörjningsaggregat | 2 |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
| Övrigt | |
| Vikt (imperial) | 7,57 kg (16.7 lbs) |
| Uppgraderingstyp | All ports active |
| Tekniska egenskaper | Non-disruptive software upgrades, hot-swappable and dual redundant power supplies, hot-swappable fan module, hot-swappable SFP+ optics, stateful process restart |
| Port hastighetsklass | 32 Gb |
| Valfri programvara | Enterprise Package license, Cisco Data Center Network Manager (DCNM) license, SAN Insights (1/3/5 years), Advantage license (1/3/5 years), and Premier license (1/3/5 years) |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 43,7 x 439,4 x 566,4 mm (1.72 x 17.3 x 22.3") |
| Stödda protokoll | Fibre Channel |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 95% |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 43,7 mm |
| Djup | 439 mm |
| Höjd | 566 mm |
| Vikt | 8,5 kg |
| Systemkrav | |
| Mediatyper som stöds | Supports 32 Gb, 16 Gb, and 8 Gb transceivers |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |