HPE SN6620C 32Gb 48/48 32Gb Short Wave SFP+ Fibre Channel v2 Switch 1U
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R0P14B
- EAN: 0190017675503
HPE SN6620C 32Gb 48/48 32Gb Short Wave SFP+ Fibre Channel v2 Switch, 1U
Offer details
Description
HPE SN6620C 32Gb 48/48 32Gb Short Wave SFP+ Fibre Channel v2 Switch. Formfaktor: 1U
Specifications
| Bevakning | |
|---|---|
| Kryptering/säkerhet | SNMPv3 |
| Protokoll | |
| Stödda protokoll | Fibre Channel |
| Design | |
| Formfaktor | 1U |
| Prestanda | |
| Mediatyper som stöds | Supports 32 Gb, 16 Gb, and 8 Gb transceivers |
| Strömtillförsel | |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Antal strömförsörjningsaggregat | 2 |
| Övrigt | |
| Vikt (imperial) | 7,57 kg (16.7 lbs) |
| Uppgraderingstyp | All ports active |
| Tekniska egenskaper | Non-disruptive software upgrades, hot-swappable and dual redundant power supplies, hot-swappable fan module, hot-swappable SFP+ optics, stateful process restart |
| Port hastighetsklass | 32 Gb |
| Valfri programvara | Enterprise Package license, Cisco Data Center Network Manager (DCNM) license, SAN Insights (1/3/5 years), Advantage license (1/3/5 years), and Premier license (1/3/5 years) |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 43,7 x 439,4 x 566,4 mm (1.72 x 17.3 x 22.3") |
| Stödda protokoll | Fibre Channel |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 17,2 mm |
| Djup | 173 mm |
| Vikt | 8,5 kg |
| Systemkrav | |
| Mediatyper som stöds | Supports 32 Gb, 16 Gb, and 8 Gb transceivers |