Offer details
Description
HPE SN6600B 32Gb 48/24 16Gb Short Wave SFP+ Fibre Channel Switch. Formfaktor: 1U
Specifications
| Protokoll | |
|---|---|
| Stödda protokoll | Fibre Channel |
| Design | |
| Formfaktor | 1U |
| Prestanda | |
| Mediatyper som stöds | Supports 32Gb, 16Gb, 10Gb transceivers |
| Strömtillförsel | |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Övrigt | |
| Prestandahantering | B-series SAN Network Advisor; Integration with Storage Essentials |
| Vikt (imperial) | 7,71 kg (17 lbs) |
| Uppgraderingstyp | Activate additional ports using 12 port SFP and 16 port QSFP POD Kit upgrades |
| Tekniska egenskaper | Hot code load, ports on demand with no downtime; hot-swappable redundant power supplies with integrated cooling fans |
| Port hastighetsklass | 32Gb |
| Valfri programvara | SANnav, HPE Power Pack+ (Fabric Vision, ISL Trunking, Extended Fabric, Integrated Routing, and FICON CUP) |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 43,9 x 439,9 x 355,6 mm (1.73 x 17.3 x 14") |
| Stödda protokoll | Fibre Channel |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 43,9 mm |
| Djup | 440 mm |
| Höjd | 355,6 mm |
| Vikt | 7,73 kg |
| Systemkrav | |
| Mediatyper som stöds | Supports 32Gb, 16Gb, 10Gb transceivers |