HPE SN6010C 16Gb 12-port 16Gb Short Wave SFP+ Fibre Channel Switch hanterad 1U Metallisk
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R0Q97A
- EAN: 0190017354118 0190017360881 45 ...7360881 4549821278046 0190017361000 0190017360935 0190017361017 0190017360898 0190017360980 0190017361048 0190017360959 0190017360973 0190017360928more
HPE SN6010C 16Gb 12-port 16Gb Short Wave SFP+ Fibre Channel Switch, hanterad, Rackmontering, 1U
Offer details
Trade Prices
Description
HPE SN6010C 16Gb 12-port 16Gb Short Wave SFP+ Fibre Channel Switch. Switch typ: hanterad. Adresstabellstorlek: 0 poster, Switch kapacitet: 768 Gbit/s. Rackmontering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Management features | |
|---|---|
| Switch typ | hanterad |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
| Anslutningar | |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 0 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Nej |
| Antal installerade SFP-moduler | 0 |
| Antal installerade SFP+-moduler | 0 |
| Antal SFP+-modulplatser | 48 |
| Fiberportar kvantitet | 12 |
| Fiberoptiska kontakten | SFP+ |
| Nätverk | |
| Automatisk avkänning | Ja |
| Data transmission | |
| Adresstabellstorlek | 0 poster |
| Switch kapacitet | 768 Gbit/s |
| Bevakning | |
| SSH / SSL-stöd | Ja |
| Kryptering/säkerhet | 256-bit AES |
| Åtkomstkontrollista (ACL) | Ja |
| Protokoll | |
| Lednings Protokoll | SNMP 1, SNMP 3, SMI-S, SSH, SSH-2, CLI |
| Stödda protokoll | Fibre Channel |
| Design | |
| Rackmontering | Ja |
| Produktens färg | Metallisk |
| Formfaktor | 1U |
| Prestanda | |
| Mediatyper som stöds | Supports 16Gb and 8Gb transcievers |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Strömtillförsel | |
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Antal strömförsörjningsaggregat | 2 |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
| Övrigt | |
| Vikt (imperial) | 9 kg (19.8 lbs) |
| Uppgraderingstyp | Activate additional ports using 12-port upgrade license |
| Tekniska egenskaper | Non-disruptive software upgrades, hot-swappable and dual redundant power supplies, hot-swappable fan tray, hot-swappable SFP+ optics, stateful process restart |
| Port hastighetsklass | 16Gb |
| Valfri programvara | Port upgrade license, Enterprise Package license, Cisco Data Center Network Manager (DCNM) license, Advantage license (1/3/5 years) |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 43,7 x 435,9 x 415 mm (1.72 x 17.2 x 16.3") |
| Stödda protokoll | Fibre Channel |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 95% |
| Altitud vid drift | -60 - 2000 m |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 43,7 mm |
| Djup | 435,9 mm |
| Höjd | 415 mm |
| Vikt | 9 kg |
| Optical fiber | |
| Fiberoptiska kontakten | SFP+ |
| Systemkrav | |
| Mediatyper som stöds | Supports 16Gb and 8Gb transcievers |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |