HPE S5R00A access-punkter för trådlösa nätverk
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S5R00A
- EAN: 0190017782768
HPE S5R00A, 2,4 GHz, 5 GHz, 6 Ghz, 5000 Mbit/s
Offer details
Related Products
Description
HPE S5R00A. 2,4 GHz, 5 GHz, 6 Ghz, Datahastighet för Ethernet-LAN: 5000 Mbit/s
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 5000 Mbit/s |
| 2,4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensband | 20 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), 20/40/80/160 (6 GHz), and maximum peak data rate 9 Gbps |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11be, IEEE 802.11mc |
| Certifiering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac, 6, 7 WPA2 and WPA3 (Enterprise, Personal), Enhanced Open (OWE) WMM, W-Fi agile multiband Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PD device, class 6) |
| Kompatibla operativsystem | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10 |
| Egenskaper | |
| 6 Ghz | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 5000 Mbit/s |
| 2,4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensband | 20 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), 20/40/80/160 (6 GHz), and maximum peak data rate 9 Gbps |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11be, IEEE 802.11mc |
| Design | |
| Certifiering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac, 6, 7 WPA2 and WPA3 (Enterprise, Personal), Enhanced Open (OWE) WMM, W-Fi agile multiband Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PD device, class 6) |
| Rekommenderad användning | inomhus |
| Antenn | |
| Antennens riktningstyp | Rundstrålande |
| Tekniska detaljer | |
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), ISED |
| Certifikat | |
| Certifiering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac, 6, 7 WPA2 and WPA3 (Enterprise, Personal), Enhanced Open (OWE) WMM, W-Fi agile multiband Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PD device, class 6) |
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), ISED |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 269 mm |
| Djup | 296 mm |
| Höjd | 462 mm |
| Vikt | 9,6 kg |
| Övrigt | |
| Externa anslutningar | E0: One Ethernet wired network port (RJ‑45) U0: One USB 2.0 host interface (Type A connector) Serial console interface (proprietary, micro‑B USB physical jack) Kensington security slot |
| Systemkrav | |
| Kompatibla operativsystem | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10 |