HPE ProLiant DL385 Gen11 9115 2.6GHz 16c 1P 2x32GB-R 8SFF 1x7.68TB NVMe SSD 2x1000W PS EU Server servrar Rack (2U) AMD EPYC 2,6 GHz 64 GB DDR5-SDRAM 1000 W
HPE ProLiant DL385 Gen11 9115 2.6GHz 16c 1P 2x32GB-R 8SFF 1x7.68TB NVMe SSD 2x1000W PS EU Server, 2,6 GHz, 64 GB, DDR5-SDRAM, 1000 W, Rack (2U)
Offer details
Trade Prices
Description
HPE ProLiant DL385 Gen11 9115 2.6GHz 16c 1P 2x32GB-R 8SFF 1x7.68TB NVMe SSD 2x1000W PS EU Server. Processorfamilj: AMD EPYC, Processorfrekvens: 2,6 GHz. Internminne: 64 GB, Typ av internminne: DDR5-SDRAM, Minneslayout: 2 x 32 GB. Nätverksansluten (Ethernet). Strömförsörjning: 1000 W. Chassityp: Rack (2U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 2,6 GHz |
| Processorfamilj | AMD EPYC |
| Processorkärnor | 16 |
| Antal processorer installerade | 1 |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Processorns cache | 64 MB |
| Processortillverkare | AMD |
| Minne | |
| Internminne | 64 GB |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| Minneslayout | 2 x 32 GB |
| Minne klockhastighet | 6400 MHz |
| Lagringsmedia | |
| RAID-kontroller som stöds | Storage Controller not included |
| Solid-state drive-gränssnitt | PCI Express 4.0 |
| Nätverk | |
| LAN-styrenhet | Broadcom BCM5719 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Anslutningar | |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 4 |
| Expansionsplatser | 8 maximum, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
| Design | |
| Chassityp | Rack (2U) |
| Prestanda | |
| Säkerhetsegenskaper | For full security features refer to the QuickSpecs |
| Management-Plattform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download); HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, HPE OneView Advanced (require licenses) and HPE Compute Ops Management (optional subscription available) Refer to the iLO 6 User Guide |
| Strömtillförsel | |
| Nätaggregatstyp | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Antal huvudnätaggregat | 2 |
| Strömförsörjning | 1000 W |
| Övrigt | |
| Säkerhetsegenskaper | For full security features refer to the QuickSpecs |
| Antal processorer som stöds | 1 |
| Standardfläktar | 6x Performance Fans |
| Hårddiskstyp | HPE 7.68TB NVMe Gen4 Mainstream Performance Read Intensive SFF BC U.3 Static V2 Multi Vendor SSD |