Offer details
Related Products
Description
HPE ProLiant DL380 Gen12. Processorfamilj: Intel® Xeon®, Processorfrekvens: 2,2 GHz, Processor: 6505P. Internminne: 64 GB, Typ av internminne: DDR5-SDRAM, Minneslayout: 2 x 32 GB. Total lagringskapacitet: 960 GB. Nätverksansluten (Ethernet). Strömförsörjning: 1000 W, Stöd för redundant strömförsörjning (RPS). Chassityp: Rack (2U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 2,2 GHz |
| Processorfamilj | Intel® Xeon® |
| Processor | 6505P |
| Processorkärnor | 12 |
| Antal processorer installerade | 1 |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Processorns cache | 48 MB |
| Processortillverkare | Intel |
| Processorboostfrekvens | 4,1 GHz |
| Minne | |
| Internminne | 64 GB |
| Maximalt internminne | 8 TB |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| Minnesplatser | 32x DIMM |
| Minneslayout | 2 x 32 GB |
| Minne klockhastighet | 6400 MHz |
| Lagringsmedia | |
| Total lagringskapacitet | 960 GB |
| RAID-kontroller som stöds | HPE MR408i-o Gen11 x8 Lanes 4GB Cache OCP SPDM Storage Controller |
| RAID-stöd | Ja |
| Solid-state drive-gränssnitt | SATA III |
| Solid-state drive kapacitet | 480 GB |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Antal SSD-minnen som stöds | 8 |
| Antalet installerade SSD | 2 |
| SSD-storlekar som stöds | 2.5" |
| Grafiken | |
| Ombord grafikkort modell | Ej tillgänglig |
| Ombord grafikkort | Nej |
| Nätverk | |
| LAN-styrenhet | Broadcom BCM57416 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | 10 Gigabit Ethernet |
| Anslutningar | |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 3 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 2 |
| Expansionsplatser | Up to 8 PCIe Gen5, and 2 OCP 3.0 (front or rear), for detailed descriptions reference the QuickSpecs |
| Antal hanteringsportar | 1 styck |
| Design | |
| Chassityp | Rack (2U) |
| Rackmontering | Ja |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Produktens färg | Svart |
| Kylning typ | Aktiv |
| Prestanda | |
| Installerat operativsystem | Nej |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Säkerhetsegenskaper | HPE TPM 2.0 standard on motherboard. Optional locking Bezel Kit, Intrusion Detection Kit. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Management-Plattform | HPE iLO Standard with intelligent provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download) (standard) HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced (optional, requires licenses), and HPE Compute Ops Management (optional subscription available) |
| Programvara | |
| Installerat operativsystem | Nej |
| Strömtillförsel | |
| Stöd för redundant strömförsörjning (RPS) | Ja |
| Nätaggregatstyp | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Antal huvudnätaggregat | 2 |
| Strömförsörjning | 1000 W |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 727 mm |
| Höjd | 87,5 mm |
| Djup | 448 mm |
| Övrigt | |
| Säkerhetsegenskaper | HPE TPM 2.0 standard on motherboard. Optional locking Bezel Kit, Intrusion Detection Kit. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Antal processorer som stöds | 1 |
| Standardfläktar | 4x Standard Fans |
| Hårddiskstyp | 2x HPE 480GB SATA 6G Read Intensive SFF BC Multi Vendor SSD |