HPE ProLiant DL360 Gen11 4410Y 2.0GHz 12-core 1P 32GB-R MR408i-o NC 8SFF 800W PS Server servrar Rack (1U) Intel® Xeon Silver 2 GHz DDR5-SDRAM
HPE ProLiant DL360 Gen11 4410Y 2.0GHz 12-core 1P 32GB-R MR408i-o NC 8SFF 800W PS Server, 2 GHz, 4410Y, 32 GB, DDR5-SDRAM, 800 W, Rack (1U)
Offer details
Trade Prices
Description
HPE ProLiant DL360 Gen11 4410Y 2.0GHz 12-core 1P 32GB-R MR408i-o NC 8SFF 800W PS Server. Processorfamilj: Intel® Xeon Silver, Processorfrekvens: 2 GHz, Processor: 4410Y. Internminne: 32 GB, Typ av internminne: DDR5-SDRAM, Minneslayout: 1 x 32 GB. Nätverksansluten (Ethernet). Strömförsörjning: 800 W. Chassityp: Rack (1U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 2 GHz |
| Processorfamilj | Intel® Xeon Silver |
| Processor | 4410Y |
| Processorkärnor | 12 |
| Antal processorer installerade | 1 |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Processorns cache | 30 MB |
| Processortillverkare | Intel |
| Processorboostfrekvens | 3,9 GHz |
| Konfigurerbar TDP-down | 4,5 W |
| Busstyp | OPI |
| Minne | |
| Internminne | 32 GB |
| Maximalt internminne | 8 TB |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| Minneslayout | 1 x 32 GB |
| Minne klockhastighet | 4800 MHz |
| Lagringsmedia | |
| RAID-kontroller som stöds | HPE MR408i-o Gen11 x8 Lanes 4GB Cache OCP SPDM Storage Controller |
| RAID-stöd | Ja |
| Hårddiskstorlek som stöds | 2.5" |
| Solid-state drive-gränssnitt | PCI Express 4.0 |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Antal SSD-minnen som stöds | 8 |
| Antalet hårddiskar som stöds | 8 |
| SSD-storlekar som stöds | 2.5" |
| Nätverk | |
| LAN-styrenhet | Broadcom BCM5719 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Anslutningar | |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 3 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 4 |
| Expansionsplatser | 2-slots (x16 FH, x16 HH) as standard. Upgradeable to 3rd slot in HH (or remove Slot 2 bracket to be FH at Slot 3) in a 2nd processor configuration. And maximum 2 OCP 3.0 PCIe5 slots. |
| Expansionsplatser | |
| PCI Express x16 platser | 2 |
| Design | |
| Chassityp | Rack (1U) |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Prestanda | |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Säkerhetsegenskaper | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Management-Plattform | Included - HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download). |
| Processor specialfunktioner | |
| Intel TSX-NI-version | 0,00 |
| Intel Stable Image Platform Program (SIPP)-version | 0,00 |
| Intel Smart Response Technology-version | 1,00 |
| Intel Secure Key Technology-version | 1,00 |
| CPU konfiguration (max) | 1 |
| Strömtillförsel | |
| Nätaggregatstyp | 1x HPE 800W Flex Slot Titanium Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit |
| Antal huvudnätaggregat | 1 |
| Strömförsörjning | 800 W |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 241 mm |
| Vikt | 32,3 kg |
| Höjd | 990 mm |
| Djup | 600 mm |
| Övrigt | |
| Säkerhetsegenskaper | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Antal processorer som stöds | 1 |
| Vikt (imperial) | 32,3 kg (71.3 lbs) |
| Standardfläktar | 5x Standard Fans |
| Hårddiskstyp | None ship standard, 8 SFF supported |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 241 x 599,9 x 990,1 mm (9.49 x 23.6 x 39") |