HPE ProLiant DL345 Gen11 9015 3.5GHz 8c 1P 2x32GB-R 8LFF MR416i-p 2x960GB SSD 2x1000W PS EU Server servrar 1,92 TB Rack (2U) AMD EPYC 3,6 GHz 64 GB DDR5-SDRAM 1000 W
HPE ProLiant DL345 Gen11 9015 3.5GHz 8c 1P 2x32GB-R 8LFF MR416i-p 2x960GB SSD 2x1000W PS EU Server, 3,6 GHz, 9015, 64 GB, DDR5-SDRAM, 1,92 TB, Rack (2U)
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
HPE ProLiant DL345 Gen11 9015 3.5GHz 8c 1P 2x32GB-R 8LFF MR416i-p 2x960GB SSD 2x1000W PS EU Server. Processorfamilj: AMD EPYC, Processorfrekvens: 3,6 GHz, Processor: 9015. Internminne: 64 GB, Typ av internminne: DDR5-SDRAM, Minneslayout: 2 x 32 GB. Total lagringskapacitet: 1,92 TB. Nätverksansluten (Ethernet). Strömförsörjning: 1000 W. Chassityp: Rack (2U)
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Processorfrekvens | 3,6 GHz |
| Processorfamilj | AMD EPYC |
| Processor | 9015 |
| Processorkärnor | 8 |
| Antal processorer installerade | 1 |
| Processorns cachetyp | L3 |
| Processorns cache | 64 MB |
| Processortillverkare | AMD |
| Minne | |
| Internminne | 64 GB |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| Minneslayout | 2 x 32 GB |
| Minne klockhastighet | 6400 MHz |
| Lagringsmedia | |
| Total lagringskapacitet | 1,92 TB |
| Antalet installerade hårddiskar | 2 |
| RAID-kontroller som stöds | HPE MR416i-p Gen11 x16 Lanes 8GB Cache PCI SPDM Plug-in Storage Controller |
| Solid-state drive-gränssnitt | SATA III |
| Solid-state drive kapacitet | 960 GB |
| Nätverk | |
| LAN-styrenhet | Broadcom BCM5719 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Anslutningar | |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 4 |
| Expansionsplatser | 8 maximum, for detailed descriptions refer to the QuickSpecs |
| Design | |
| Chassityp | Rack (2U) |
| Prestanda | |
| Management-Plattform | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download), HPE iLO Advanced, HPE iLO Advanced Premium Security Edition, and HPE OneView Advanced (require licenses), HPE Compute Ops Management (subscription included) |
| Strömtillförsel | |
| Nätaggregatstyp | 2x HPE 1000W Flex Slot Titanium Hot Plug Power Supply Kit |
| Antal huvudnätaggregat | 2 |
| Strömförsörjning | 1000 W |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 600,2 mm |
| Vikt | 39 kg |
| Höjd | 270 mm |
| Djup | 917,7 mm |
| Övrigt | |
| Antal processorer som stöds | 1 |
| Vikt (imperial) | 39 kg (86 lbs) |
| Standardfläktar | 6x Standard Fans |
| Hårddiskstyp | 2x HPE 960GB SATA 6G Read Intensive LFF LPC Multi Vendor SSD |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 600,2 x 917,7 x 270 mm (23.6 x 36.1 x 10.6") |