HPE Networking 12904E v2 Main Processing Unit 1U
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: JH668A
- EAN: 1900171419788 0190017141978
HPE Networking 12904E v2 Main Processing Unit, Rackmontering, 1U
Offer details
Trade Prices
Description
HPE Networking 12904E v2 Main Processing Unit. Adresstabellstorlek: 16384 poster, Switch kapacitet: 184000 Gbit/s. Likströmsdriftspänning: 48 - 60 V. Rackmontering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Data transmission | |
|---|---|
| Adresstabellstorlek | 16384 poster |
| Switch kapacitet | 184000 Gbit/s |
| Genomströmning | 92100 Mpps |
| Protokoll | |
| Router-protokoll | BGP4, IS-IS, MPLS, OSPF, OSPFv3, RIP, RIPng |
| Design | |
| Rackmontering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Prestanda | |
| Processorfrekvens | 1200 MHz |
| Minnestyp | DDR2-SDRAM |
| Internminne | 8000 MB |
| Flashminne | 1024 MB |
| Inbyggd processor | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Strömtillförsel | |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Likströmsdriftspänning | 48 - 60 V |
| Meddelane om effektförbrukning | Power output: 2400W |
| Övrigt | |
| Latens | Low latency under 5 microsecond latency (64-byte packets) |
| Produktstorlek (BxDxH) | 201 x 411 x 41 mm |
| Prestandahantering | IMC - Intelligent Management Center; Command-line interface; Out-of-band management (serial RS-232C); SNMP manager; Telnet; Terminal interface (serial RS-232C); Modem interface; IEEE 802.3 Ethernet MIB; Ethernet interface MIB |
| Minne och processor | Quad Core MIPS64 at 1.2 GHz, 1 GB flash, 8 GB DDR2 SDRAM |
| Vikt (imperial) | 2,81 kg (6.2 lbs) |
| Externa anslutningar | 16 I/O module slots, maximum; Supports a maximum of 768 40GbE, 768 10GbE, 1/10GbE copper, 1/10GbE fiber, 1GbE fiber, or 10/100/1000 ports, or 576 100GbE ports, or a combination |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 200,7 x 411,5 x 40,6 mm (7.9 x 16.2 x 1.6") |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 201 mm |
| Djup | 411 mm |
| Höjd | 41 mm |
| Vikt | 2,8 kg |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |