HPE Networking 12900E Type H2 Main Processing Unit 1U
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R9F18A
- EAN: 0190017614601 0190017571164
- Sell Price:
- Contract No:
- Account price:
HPE Networking 12900E Type H2 Main Processing Unit, Rackmontering, 1U
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
12900E TYPE H2 MAIN |
W128592656 | Register free see stock | ||
Related Products
- Transceiver-Moduler För Nätverk
- InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
- Nätverksswitchmoduler
- Rack Tillbehör
- Nätverksswitchar
- Utrustning för Rackkylning
- Nätverksswitchkomponenter
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: Transceiver-Moduler För Nätverk
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: InfiniBand och Fiberoptiska Kablar
-
Category: Nätverksswitchmoduler
-
Category: Nätverksswitchmoduler
-
Category: Nätverksswitchmoduler
-
Category: Nätverksswitchmoduler
-
Category: Nätverksswitchmoduler
-
Category: Nätverksswitchmoduler
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Rack Tillbehör
-
Category: Nätverksswitchar
-
Category: Nätverksswitchar
-
Category: Nätverksswitchar
-
Category: Nätverksswitchar
-
Category: Nätverksswitchar
-
Category: Nätverksswitchar
-
Category: Nätverksswitchar
-
Category: Nätverksswitchar
-
Category: Utrustning för Rackkylning
-
Category: Utrustning för Rackkylning
-
Category: Utrustning för Rackkylning
Description
HPE Networking 12900E Type H2 Main Processing Unit. Adresstabellstorlek: 16384 poster, Switch kapacitet: 184000 Gbit/s. Likströmsdriftspänning: 48 - 60 V. Rackmontering, Formfaktor: 1U
Specifications
| Data transmission | |
|---|---|
| Adresstabellstorlek | 16384 poster |
| Switch kapacitet | 184000 Gbit/s |
| Genomströmning | 92100 Mpps |
| Protokoll | |
| Router-protokoll | BGP4, IS-IS, MPLS, OSPF, OSPFv3, RIP, RIPng |
| Design | |
| Rackmontering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Prestanda | |
| Processorfrekvens | 1200 MHz |
| Minnestyp | DDR2-SDRAM |
| Internminne | 8000 MB |
| Flashminne | 1024 MB |
| Inbyggd processor | Ja |
| Strömtillförsel | |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Likströmsdriftspänning | 48 - 60 V |
| Meddelane om effektförbrukning | Power output: 2400W |
| Övrigt | |
| Latens | Low latency under 5 microsecond latency (64-byte packets) |
| Prestandahantering | IMC - Intelligent Management Center; Command-line interface; Out-of-band management (serial RS-232C); SNMP manager; Telnet; Terminal interface (serial RS-232C); Modem interface; IEEE 802.3 Ethernet MIB; Ethernet interface MIB |
| Minne och processor | Quad Core MIPS64 at 1.2 GHz, 1 GB flash, 8 GB DDR2 SDRAM |
| Vikt (imperial) | 6,49 kg (14.3 lbs) |
| Externa anslutningar | 16 I/O module slots, maximum; Supports a maximum of 768 40GbE, 768 10GbE, 1/10GbE copper, 1/10GbE fiber, 1GbE fiber, or 10/100/1000 ports, or 576 100GbE ports, or a combination |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 43,2 x 434,3 x 513,1 mm (1.7 x 17.1 x 20.2") |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 43 mm |
| Djup | 434 mm |
| Höjd | 513 mm |
| Vikt | 6,5 kg |