HPE NVIDIA RTX A400 4GB PCIe ATX Bracket Accelerator for GDDR6
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S7K99C
- EAN: 0190017831916
HPE NVIDIA RTX A400 4GB PCIe ATX Bracket Accelerator for, 4 GB, GDDR6
Offer details
Related Products
Description
HPE NVIDIA RTX A400 4GB PCIe ATX Bracket Accelerator for. Grafikprocessorfamilj: NVIDIA. Minneskapacitet, diskret grafikkort: 4 GB, Grafikkortets minnestyp: GDDR6
Specifications
| Processor | |
|---|---|
| Grafikprocessorfamilj | NVIDIA |
| Minne | |
| Minneskapacitet, diskret grafikkort | 4 GB |
| Grafikkortets minnestyp | GDDR6 |
| Minnesbandbredd (max) | 96 GB/s |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 1,7 kg |
| Bredd | 34,7 mm |
| Höjd | 111 mm |
| Djup | 267 mm |
| Tekniska detaljer | |
| Kompatibla produkter | HPE Mainstream Compute Platforms |
| Övrigt | |
| Höjd (imperial) | 11,1 cm (4.37") |
| Vikt (imperial) | 1,7 kg (3.74 lbs) |
| Kompatibla produkter | HPE Mainstream Compute Platforms |