HPE MR416i-a Gen10 Plus x16 Lanes 4GB Cache NVMe/SAS 12G Controller RAID-kontrollerkort PCI Express x4 4.0
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: P26279-B21
- EAN: 0190017443775 4549821402403
HPE MR416i-a Gen10 Plus x16 Lanes 4GB Cache NVMe/SAS 12G Controller, SAS, SATA, PCI Express x4, 0, 1, 5, 10, 6, 50, 60, 4098 MB, See HPE MR Gen10 Plus Controllers QuickSpecs, ProLiant DL360 Gen10 Plus ProLiant DL380 Gen10 Plus ProLiant DL325 Gen10 Plus v2 ProLiant DL345...
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
HPE MR416i-a Gen10 Plus x16 Lanes 4GB Cache NVMe/SAS 12G Controller. Lagringsenhetsgränssnitt som stöds: SAS, SATA, Värdgränssnitt: PCI Express x4. RAID-nivåer: 0, 1, 5, 10, 6, 50, 60, Internminne: 4098 MB, Certifiering: See HPE MR Gen10 Plus Controllers QuickSpecs. Bredd: 112 mm, Djup: 112 mm, Höjd: 112 mm. Chassityp: (MR416i-p Gen10 Plus / MR216i-p Gen10 Plus) – Standard HHHL PCIe plug-in Controller (MR416i-a..., Vikt (imperial): 0,129 kg (0.284 lbs), Interna portar: 2x8 host / x16 internal tri-mode
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | SAS, SATA |
| Värdgränssnitt | PCI Express x4 |
| PCI Express-kortplatser version | 4.0 |
| Prestanda | |
| RAID-nivåer | 0, 1, 5, 10, 6, 50, 60 |
| Internminne | 4098 MB |
| Certifiering | See HPE MR Gen10 Plus Controllers QuickSpecs |
| Kompatibla produkter | ProLiant DL360 Gen10 Plus ProLiant DL380 Gen10 Plus ProLiant DL325 Gen10 Plus v2 ProLiant DL345 Gen10 Plus ProLiant DL365 Gen10 Plus ProLiant DL385 Gen10 Plus v2 |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 112 mm |
| Djup | 112 mm |
| Höjd | 112 mm |
| Vikt | 129 g |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Övrigt | |
| Chassityp | (MR416i-p Gen10 Plus / MR216i-p Gen10 Plus) – Standard HHHL PCIe plug-in Controller (MR416i-a Gen10 Plus / MR216i-a Gen10 Plus) – Type-a Modular Controller |
| Vikt (imperial) | 0,129 kg (0.284 lbs) |
| Interna portar | 2x8 host / x16 internal tri-mode |
| Ytterligare egenskaper | See HPE MR Gen10 Plus Controllers QuickSpecs |