Offer details
Trade Prices
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Mediatyp | LTO |
| Kapacitet vid datakomprimering | 75 TB |
| Livslängd på band | 30 År |
| Antal spår | 15104 |
| Inspelningskänslighet | 545 kbit/tum |
| Vikt & dimension | |
| Bandstorlekt | 1,26 cm |
| Bandlängd | 1035 m |
| Bandtjocklek | 5,2 um |
| Bredd | 102 mm |
| Djup | 105,4 mm |
| Höjd | 21,5 mm |
| Vikt | 280 g |
| Förpackning | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Logistikdata | |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Övrigt | |
| Bandbredd | 1,26 cm |
| Läshastighet | 400 MB/s |
| Inspelningsteknik | LTO-5 Ultrium, LTO-6 Ultrium, LTO-7 Ultrium, LTO-8 Ultrium, LTO-9 Ultrium, LTO-10 Ultrium |
| Medieformat | Rewritable and Write-once media |
| Koercivitet | 2850 Oe maximum, depending on model |
| Filmmedium | Metal Particle Barium Ferrite Strontium Ferrite Depending on media type |