HPE Aruba Networking AP-534 (JP) TAA Dual Radio 4x4 802.11ax External Antennas Unified Campus AP
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: JZ340A
- EAN: 0190017232799
HPE Aruba Networking AP-534 (JP) TAA Dual Radio 4x4 802.11ax External Antennas Unified Campus AP, 2,4 GHz, 5 GHz, 5000 Mbit/s
Offer details
Description
HPE Aruba Networking AP-534 (JP) TAA Dual Radio 4x4 802.11ax External Antennas Unified Campus AP. 2,4 GHz, 5 GHz, Datahastighet för Ethernet-LAN: 5000 Mbit/s
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 5000 Mbit/s |
| 2,4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensband | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/(80+80) (5 GHz), and maximum peak data rate 2.9 Gbps |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Certifiering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 (ax) WPA, WPA2 and WPA3—Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location Bluetooth Special Interest Group (SIG) |
| MIMO-typ | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Kompatibla operativsystem | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8.5.0.0* HPE Aruba Networking Instant OS 8.5.0.0* HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.0.0.0 or later. Note: *With some restrictions. For unrestricted operation, use 8.6.0.0 or later. |
| Egenskaper | |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 5000 Mbit/s |
| 2,4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensband | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/(80+80) (5 GHz), and maximum peak data rate 2.9 Gbps |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| MIMO-typ | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Design | |
| Certifiering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 (ax) WPA, WPA2 and WPA3—Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location Bluetooth Special Interest Group (SIG) |
| Rekommenderad användning | inomhus |
| Antenn | |
| Antennanslutning | RP-SMA |
| Tekniska detaljer | |
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), ISED, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Direktivet om lågspänning (LVD) |
| Certifikat | |
| Certifiering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 (ax) WPA, WPA2 and WPA3—Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location Bluetooth Special Interest Group (SIG) |
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), ISED, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Direktivet om lågspänning (LVD) |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 240 mm |
| Höjd | 57 mm |
| Vikt | 1 kg |
| Övrigt | |
| Externa anslutningar | E0, E1: Ethernet port (RJ-45) Serial console interface (proprietary, micro-B USB physical jack) USB 2.0 host interface (Type A connector) Kensington security slot |
| Vikt (imperial) | 0,998 kg (2.2 lbs) |
| Systemkrav | |
| Kompatibla operativsystem | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8.5.0.0* HPE Aruba Networking Instant OS 8.5.0.0* HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.0.0.0 or later. Note: *With some restrictions. For unrestricted operation, use 8.6.0.0 or later. |