HPE Aruba Networking AP-518 (EGF1) Dual Radio 4x4/2x2 Wi-Fi 6 6xRPSMA Connectors Hardened TAA AP Vit Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R4H04A
- EAN: 0190017433813
HPE Aruba Networking AP-518 (EGF1) Dual Radio 4x4/2x2 Wi-Fi 6 6xRPSMA Connectors Hardened TAA AP, 2,4 GHz, 5 GHz, 1000,2500,5000 Mbit/s
Offer details
Related Products
Description
HPE Aruba Networking AP-518 (EGF1) Dual Radio 4x4/2x2 Wi-Fi 6 6xRPSMA Connectors Hardened TAA AP. 2,4 GHz, 5 GHz, Datahastighet för Ethernet-LAN: 1000,2500,5000 Mbit/s. Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd. Produktens färg: Vit. Strömförbrukning (max): 32 W
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 1000,2500,5000 Mbit/s |
| 2,4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensband | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/160 (5 GHz), peak data rate 2.69 Gbps (maximum data rate 5.38 Gbps) |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Frekvensomfång | 2,4 MHz |
| Automatisk kanalväljare | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Återställningsknapp | Ja |
| Certifiering | CB Scheme Safety, cTUVus UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance certified 802.11a/b/g/n/ Wi‑Fi CERTIFIED 6 (802.11ax) Wi-Fi CERTIFIED ac (with Wave 2 features) Wi-Fi CERTIFIED Location |
| MIMO-typ | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Kompatibla operativsystem | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS 8.7.0.0 HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10 |
| Egenskaper | |
| 6 Ghz | Nej |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 1000,2500,5000 Mbit/s |
| 2,4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensband | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/160 (5 GHz), peak data rate 2.69 Gbps (maximum data rate 5.38 Gbps) |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Frekvensomfång | 2,4 MHz |
| Automatisk kanalväljare | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| MIMO-typ | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Anslutningar | |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 2 |
| USB-anslutning | USB Type-C |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (vanlig) | 26,1 W |
| Strömförbrukning (max) | 32 W |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Design | |
| placering | Tak, Stav, Vägg |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP55 |
| Produktens färg | Vit |
| Återställningsknapp | Ja |
| Certifiering | CB Scheme Safety, cTUVus UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance certified 802.11a/b/g/n/ Wi‑Fi CERTIFIED 6 (802.11ax) Wi-Fi CERTIFIED ac (with Wave 2 features) Wi-Fi CERTIFIED Location |
| Rekommenderad användning | Utomhus |
| Antenn | |
| Antenntyp | Intern |
| Antennanslutning | RP-SMA |
| Tekniska detaljer | |
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Direktivet om lågspänning (LVD) |
| Certifikat | |
| Certifiering | CB Scheme Safety, cTUVus UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance certified 802.11a/b/g/n/ Wi‑Fi CERTIFIED 6 (802.11ax) Wi-Fi CERTIFIED ac (with Wave 2 features) Wi-Fi CERTIFIED Location |
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Direktivet om lågspänning (LVD) |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 220 mm |
| Djup | 220 mm |
| Höjd | 75 mm |
| Vikt | 1,5 kg |
| Förpackning | |
| PoE-adapter ingår | Ja |
| Förpackningens innehåll | |
| PoE-adapter ingår | Ja |
| Antal per förpackning | 1 styck |
| Övrigt | |
| Externa anslutningar | E0: HPE Smart Rate port (RJ-45) E1: 100/1000BASE-T (RJ-45) USB-C console interface |
| Vikt (imperial) | 1,5 kg (3.3 lbs) |
| Miljökrav | |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | -40 - 55% |
| Temperatur vid drift | -40 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | -40 - 70% |
| Altitud vid drift | 0 - 3000 m |
| Systemkrav | |
| Kompatibla operativsystem | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS 8.7.0.0 HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10 |
| Logistikdata | |
| Antal per förpackning | 1 styck |