HPE Aruba Networking AP-518 (EG) Dual Radio 4x4/2x2 Wi-Fi 6 6xRPSMA Connectors Hardened AP
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R4G99A
- EAN: 0190017433462
HPE Aruba Networking AP-518 (EG) Dual Radio 4x4/2x2 Wi-Fi 6 6xRPSMA Connectors Hardened AP, 2,4 GHz, 5 GHz, 1000,2500,5000 Mbit/s
Offer details
Related Products
Description
HPE Aruba Networking AP-518 (EG) Dual Radio 4x4/2x2 Wi-Fi 6 6xRPSMA Connectors Hardened AP. 2,4 GHz, 5 GHz, Datahastighet för Ethernet-LAN: 1000,2500,5000 Mbit/s
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 1000,2500,5000 Mbit/s |
| 2,4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensband | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/160 (5 GHz), peak data rate 2.69 Gbps (maximum data rate 5.38 Gbps) |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Certifiering | CB Scheme Safety, cTUVus UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance certified 802.11a/b/g/n/ Wi‑Fi CERTIFIED 6 (802.11ax) Wi-Fi CERTIFIED ac (with Wave 2 features) Wi-Fi CERTIFIED Location |
| MIMO | Ja |
| Kompatibla operativsystem | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS 8.7.0.0 HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10 |
| Egenskaper | |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 1000,2500,5000 Mbit/s |
| 2,4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensband | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/160 (5 GHz), peak data rate 2.69 Gbps (maximum data rate 5.38 Gbps) |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| MIMO | Ja |
| Design | |
| Certifiering | CB Scheme Safety, cTUVus UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance certified 802.11a/b/g/n/ Wi‑Fi CERTIFIED 6 (802.11ax) Wi-Fi CERTIFIED ac (with Wave 2 features) Wi-Fi CERTIFIED Location |
| Rekommenderad användning | Utomhus |
| Antenn | |
| Antennanslutning | RP-SMA |
| Tekniska detaljer | |
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Direktivet om lågspänning (LVD) |
| Certifikat | |
| Certifiering | CB Scheme Safety, cTUVus UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance certified 802.11a/b/g/n/ Wi‑Fi CERTIFIED 6 (802.11ax) Wi-Fi CERTIFIED ac (with Wave 2 features) Wi-Fi CERTIFIED Location |
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Direktivet om lågspänning (LVD) |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 220 mm |
| Djup | 220 mm |
| Höjd | 75 mm |
| Vikt | 1,5 kg |
| Övrigt | |
| Externa anslutningar | E0: HPE Smart Rate port (RJ-45) E1: 100/1000BASE-T (RJ-45) USB-C console interface |
| Vikt (imperial) | 1,5 kg (3.3 lbs) |
| Systemkrav | |
| Kompatibla operativsystem | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS 8.7.0.0 HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10 |