HPE Aruba Networking AP-515 (RW) Dual Radio 4x4/2x2 Wi-Fi 6 10-pack Campus Access Point 2690 Mbit/s Vit Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: S3J29A
- EAN: 0190017702834
HPE Aruba Networking AP-515 (RW) Dual Radio 4x4/2x2 Wi-Fi 6 10-pack Campus Access Point, 2,4 GHz, 5 GHz, 2690 Mbit/s, 1000,2500,5000 Mbit/s
Offer details
Description
HPE Aruba Networking AP-515 (RW) Dual Radio 4x4/2x2 Wi-Fi 6 10-pack Campus Access Point. 2,4 GHz, 5 GHz, Maximal dataöverföringshastighet: 2690 Mbit/s, Datahastighet för Ethernet-LAN: 1000,2500,5000 Mbit/s. Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd. Produktens färg: Vit
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Maximal dataöverföringshastighet | 2690 Mbit/s |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 1000,2500,5000 Mbit/s |
| 2,4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensband | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/160 (5 GHz), and maximum peak data rate 2.69 Gbps |
| Wi-Fi Multimedia (WMM)/(WME) | Ja |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Frekvensomfång | 20 MHz |
| Certifiering | UL2043 plenum rating Bluetooth SIG Wi‑Fi Alliance: Wi‑Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac, ax WPA, WPA2 and WPA3, Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location |
| MIMO | Ja |
| Bandstyrd | Ja |
| Kompatibla operativsystem | HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.4.0.0 (with some restrictions). For unrestricted operation, use 8.6.0.0 or later. |
| Egenskaper | |
| Maximal dataöverföringshastighet | 2690 Mbit/s |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 1000,2500,5000 Mbit/s |
| 2,4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensband | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/160 (5 GHz), and maximum peak data rate 2.69 Gbps |
| Wi-Fi Multimedia (WMM)/(WME) | Ja |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Frekvensomfång | 20 MHz |
| Kabelteknik | 10/100/1000/2500Base-T |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| MIMO | Ja |
| Bandstyrd | Ja |
| Dataöverföringshastighet | 2690 Mbit/s |
| Spatiala strömmar | 2x2 (2.4 GHz), 4x4 (5 GHz) |
| MACsec-stöd | Nej |
| Protokoll | |
| Stödda protokoll | IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax; WPA, WPA2, WPA3 (Enterprise with CNSA option; Personal (SAE)); Enhanced Open (OWE); WMM; WMM-PS; Wi‑Fi Agile Multiband; 802.11 FTM; Bluetooth 5; Zigbee (802.15.4) |
| Stöd för nätverksprotokoll | 802.11a/b/g/n/ac/ax; WPA, WPA2, WPA3; WMM, WMM-PS; 802.11 FTM; Bluetooth 5; Zigbee (802.15.4) |
| Management features | |
| Hantering av accesspunkt | On-premises; Public Cloud; Virtual Private Cloud (VPC); as a Service |
| Molnhanterat | Ja |
| Anslutningar | |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 2 |
| Antal interna RJ-45-portar | 2 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 1 |
| Likströmsingång | Ja |
| Kabelteknik | 10/100/1000/2500Base-T |
| Strömtillförsel | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Design | |
| placering | Vägginfälld, Vägg, Tak |
| Produktens färg | Vit |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Certifiering | UL2043 plenum rating Bluetooth SIG Wi‑Fi Alliance: Wi‑Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac, ax WPA, WPA2 and WPA3, Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Rekommenderad användning | inomhus |
| Antenn | |
| Antenntyp | Intern |
| Antal kontakter | 5 |
| Antenner mängd | 4 |
| Antenn ökningsnivå (max) | 7,5 dBi |
| Antennens riktningstyp | Rundstrålande |
| Antennfunktioner | Integrerad antenn |
| Tekniska detaljer | |
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Direktivet om lågspänning (LVD) |
| Certifikat | |
| Certifiering | UL2043 plenum rating Bluetooth SIG Wi‑Fi Alliance: Wi‑Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac, ax WPA, WPA2 and WPA3, Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location |
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Direktivet om lågspänning (LVD) |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 200 mm |
| Djup | 200 mm |
| Höjd | 46 mm |
| Vikt | 810 g |
| Övrigt | |
| Externa anslutningar | E0: HPE Smart Rate port (RJ-45, maximum negotiated speed 2.5 Gbps) E1: 10/100/1000BASE-T Ethernet network interface (RJ-45) USB 2.0 host interface (Type A connector) Serial console interface (proprietary, micro-B USB physical jack) Kensington security slot |
| Systemkrav | |
| Kompatibla operativsystem | HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.4.0.0 (with some restrictions). For unrestricted operation, use 8.6.0.0 or later. |