HPE Aruba Networking AP-514 (JP) TAA Dual Radio 4x4/2x2 802.11ax Ext Antennas Unified Campus AP
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: Q9H66A
- EAN: 0190017273662
HPE Aruba Networking AP-514 (JP) TAA Dual Radio 4x4/2x2 802.11ax Ext Antennas Unified Campus AP, 2,4 GHz, 5 GHz, 1000,2500,5000 Mbit/s
Offer details
Description
HPE Aruba Networking AP-514 (JP) TAA Dual Radio 4x4/2x2 802.11ax Ext Antennas Unified Campus AP. 2,4 GHz, 5 GHz, Datahastighet för Ethernet-LAN: 1000,2500,5000 Mbit/s
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 1000,2500,5000 Mbit/s |
| 2,4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensband | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/160 (5 GHz), and maximum peak data rate 2.69 Gbps |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Certifiering | UL2043 plenum rating Bluetooth SIG Wi‑Fi Alliance: Wi‑Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac, ax WPA, WPA2 and WPA3, Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location |
| MIMO | Ja |
| Kompatibla operativsystem | HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.4.0.0 (with some restrictions). For unrestricted operation, use 8.6.0.0 or later. |
| Egenskaper | |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 1000,2500,5000 Mbit/s |
| 2,4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensband | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/160 (5 GHz), and maximum peak data rate 2.69 Gbps |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| MIMO | Ja |
| Design | |
| Certifiering | UL2043 plenum rating Bluetooth SIG Wi‑Fi Alliance: Wi‑Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac, ax WPA, WPA2 and WPA3, Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location |
| Rekommenderad användning | inomhus |
| Antenn | |
| Antennanslutning | RP-SMA |
| Tekniska detaljer | |
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Direktivet om lågspänning (LVD) |
| Certifikat | |
| Certifiering | UL2043 plenum rating Bluetooth SIG Wi‑Fi Alliance: Wi‑Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac, ax WPA, WPA2 and WPA3, Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location |
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Direktivet om lågspänning (LVD) |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 200 mm |
| Djup | 200 mm |
| Höjd | 46 mm |
| Vikt | 810 g |
| Övrigt | |
| Externa anslutningar | E0: HPE Smart Rate port (RJ-45, maximum negotiated speed 2.5 Gbps) E1: 10/100/1000BASE-T Ethernet network interface (RJ-45) USB 2.0 host interface (Type A connector) Serial console interface (proprietary, micro-B USB physical jack) Kensington security slot |
| Systemkrav | |
| Kompatibla operativsystem | HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.4.0.0 (with some restrictions). For unrestricted operation, use 8.6.0.0 or later. |