HPE Aruba Networking AP-504 (RW) Dual Radio 2x2 802.11ax External Antennas Unified Campus AP 1774 Mbit/s Vit Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: R2H22A
- EAN:
HPE Aruba Networking AP-504 (RW) Dual Radio 2x2 802.11ax External Antennas Unified Campus AP, 2,4 GHz, 5 GHz, 1774 Mbit/s, WPA3, WPA, WPA2, 1000 Mbit/s
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
HPE Aruba Networking AP-504 (RW) Dual Radio 2x2 802.11ax External Antennas Unified Campus AP. 2,4 GHz, 5 GHz, Maximal dataöverföringshastighet: 1774 Mbit/s. Kryptering/säkerhet: WPA3, WPA, WPA2. Datahastighet för Ethernet-LAN: 1000 Mbit/s. Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd. Produktens färg: Vit
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Maximal dataöverföringshastighet | 1774 Mbit/s |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 1000 Mbit/s |
| Bredspektrumsmetod | DSSS, OFDM, OFDMA |
| 2,4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensband | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), maximum peak data rate 1.49 Gbps |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Modulator | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, 1024-QAM, BPSK, CCK, QPSK |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Certifiering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 (ax) WPA, WPA2 and WPA3-Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, W-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PD device, Class 4) |
| MIMO-typ | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Kompatibla operativsystem | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8.6.0.0 or later; HPE Aruba Networking Instant OS 8.6.0.0 or later; HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.0.0.0 or later |
| Egenskaper | |
| Maximal dataöverföringshastighet | 1774 Mbit/s |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 1000 Mbit/s |
| Bredspektrumsmetod | DSSS, OFDM, OFDMA |
| 2,4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Frekvensband | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), maximum peak data rate 1.49 Gbps |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Modulator | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, 1024-QAM, BPSK, CCK, QPSK |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| MIMO-typ | Multi User MIMO |
| MIMO | Ja |
| Maximal dataöverföringshastighet (2,4 GHz) | 574 Mbit/s |
| Maximal dataöverföringshastighet (5 GHz) | 1200 Mbit/s |
| Bevakning | |
| Kryptering/säkerhet | WPA3, WPA, WPA2 |
| Anslutningar | |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| USB-anslutning | USB Type-A |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 1 |
| Strömtillförsel | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Design | |
| placering | Tak, Vägg |
| Produktens färg | Vit |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Certifiering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 (ax) WPA, WPA2 and WPA3-Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, W-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PD device, Class 4) |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Rekommenderad användning | inomhus |
| Antenn | |
| Antenntyp | Extern |
| Antal kontakter | 2 |
| Antennanslutning | RP-SMA |
| Tekniska detaljer | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Direktivet om lågspänning (LVD) |
| Certifikat | |
| Certifiering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 (ax) WPA, WPA2 and WPA3-Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, W-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PD device, Class 4) |
| Certifikat för överensstämmelse | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Direktivet om lågspänning (LVD) |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 160 mm |
| Djup | 161 mm |
| Höjd | 37 mm |
| Vikt | 500 g |
| Övrigt | |
| Externa anslutningar | E0: Ethernet wired network port (RJ-45) USB 2.0 host interface (Type A connector) Serial console interface (proprietary, micro-B USB physical jack) Kensington security slot. |
| Vikt (imperial) | 0,499 kg (1.1 lbs) |
| Miljökrav | |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 93% |
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 93% |
| Systemkrav | |
| Kompatibla operativsystem | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8.6.0.0 or later; HPE Aruba Networking Instant OS 8.6.0.0 or later; HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.0.0.0 or later |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |