HPE Aruba Networking 2930F 48G PoE+ 4SFP Switch Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: JL262A
- EAN: 5704174062769 0190017005744 01 ...7005744 0190017005874 0190017005881 0190017005836 0190017005966 0190017005928 0190017005799 0190017005850 0190017005904 0190017005959 0190017005829 0190017005782 0190017005751 4058154105290more
HPE Aruba Networking 2930F 48G PoE+ 4SFP Switch, Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd
Offer details
Related Products
Description
HPE Aruba Networking 2930F 48G PoE+ 4SFP Switch. Switch kapacitet: 104 Gbit/s. Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Antal installerade SFP-moduler | 0 |
| Antal SFP-modulplatser | 4 |
| Data transmission | |
| Switch kapacitet | 104 Gbit/s |
| Genomströmning | 77,4 Mpps |
| Prestanda | |
| Minnestyp | DDR3-SDRAM |
| Internminne | 1024 MB |
| Inbyggd processor | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Strömtillförsel | |
| AC-inspänning | 200 - 240 V |
| Strömförbrukning (max) | 459 W |
| Meddelane om effektförbrukning | 459W (maximum) |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 370 W |
| Övrigt | |
| Latens | 1000 Mb Latency: < 3.8 µs |
| Prestandahantering | HPE Aruba Networking Management Software (AirWave) HPE Aruba Networking Central network management HPE IMC - Intelligent Management Center Command-line interface Web browser Configuration menu SNMP manager Telnet RMON1 FTP Out-of-band management (serial RS-232C or micro USB) |
| Minne och processor | Dual Core Arm Cortex A9 @ 1016 MHz 1 GB DDR3 SDRAM Packet buffer size: 12.38 MB 4.5 MB Ingress/7.875 MB Egress 4 GB eMMC |
| Vikt (imperial) | 4,46 kg (9.83 lbs) |
| Externa anslutningar | 48x RJ-45 autosensing 10/100/1000 PoE+ ports 4x SFP |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 43,9 x 442,5 x 304,3 mm (1.73 x 17.4 x 12") |
| Miljökrav | |
| Värmeavgivning | 293 BTU/h |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 43,9 mm |
| Djup | 442,5 mm |
| Höjd | 304,2 mm |
| Vikt | 4,46 kg |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |