HPE Aruba Networking 2930F 48G PoE+ 4SFP+ 740W Switch Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: JL558A
- EAN: 0190017219677 0190017219653 01 ...7219653 0190017219813 0190017219714 0190017219745 0190017219646 0190017219752 0190017219868 0190017219721 0190017219660 4058154338131 5415247231264 0190017219738 0190017219639more
HPE Aruba Networking 2930F 48G PoE+ 4SFP+ 740W Switch, Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd
Offer details
Related Products
Description
HPE Aruba Networking 2930F 48G PoE+ 4SFP+ 740W Switch. Switch kapacitet: 176 Gbit/s. Kommunikationsstandarder: IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1v, IEEE 802.1w, IEEE.... Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd
Specifications
| Management features | |
|---|---|
| Trafikklassificering | Ja |
| Anslutningar | |
| Antal installerade SFP+-moduler | 0 |
| Antal SFP+-modulplatser | 4 |
| Nätverk | |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1AX, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1v, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Data transmission | |
| Switch kapacitet | 176 Gbit/s |
| Genomströmning | 112 Mpps |
| Prestanda | |
| Minnestyp | DDR3-SDRAM |
| Internminne | 1024 MB |
| Inbyggd processor | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Strömtillförsel | |
| AC-inspänning | 200 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning (max) | 980 W |
| Meddelane om effektförbrukning | 980W (maximum) |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 740 W |
| Övrigt | |
| Latens | 1000 Mb Latency: < 3.8 µs 10 Gbps Latency: < 1.6 µs |
| Prestandahantering | HPE Aruba Networking Management Software (AirWave) HPE Aruba Networking Central network management HPE IMC - Intelligent Management Center Command-line interface Web browser Configuration menu SNMP manager Telnet RMON1 FTP Out-of-band management (serial RS-232C or micro USB) |
| Minne och processor | Dual Core Arm Cortex A9 @ 1016 MHz 1 GB DDR3 SDRAM Packet buffer size: 12.38 MB 4.5 MB Ingress/7.875 MB Egress 4 GB eMMC |
| Vikt (imperial) | 4,79 kg (10.6 lbs) |
| Externa anslutningar | 48x RJ-45 autosensing 10/100/1000 PoE+ ports 4x SFP+ 1/10GbE ports PHY-less |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 43,9 x 442,5 x 324,4 mm (1.73 x 17.4 x 12.8") |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 43,9 mm |
| Djup | 442,5 mm |
| Höjd | 324,2 mm |
| Vikt | 4,79 kg |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |