HPE Aruba Networking 2930F 48G 4SFP Switch
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: JL260A
- EAN: 0190017006260 0190017006338 01 ...7006338 0190017006451 0190017006352 0190017006246 0190017006369 0190017006468 0190017006345 0190017006307 0190017006383 0190017006284 0190017006314 5057454828952 0190017006321 0190017062532 5704174076957more
HPE Aruba Networking 2930F 48G 4SFP Switch, 104 Gbit/s, 77,4 Mpps, DDR3-SDRAM, 1024 MB, 200 - 240 V, 46,6 W
Offer details
Related Products
Description
HPE Aruba Networking 2930F 48G 4SFP Switch. Switch kapacitet: 104 Gbit/s
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Antal installerade SFP-moduler | 0 |
| Antal SFP-modulplatser | 4 |
| Data transmission | |
| Switch kapacitet | 104 Gbit/s |
| Genomströmning | 77,4 Mpps |
| Prestanda | |
| Minnestyp | DDR3-SDRAM |
| Internminne | 1024 MB |
| Inbyggd processor | Ja |
| Strömtillförsel | |
| AC-inspänning | 200 - 240 V |
| Strömförbrukning (max) | 46,6 W |
| Meddelane om effektförbrukning | 46.6W (maximum) |
| Övrigt | |
| Latens | 1000 Mb Latency: < 3.8 µs |
| Prestandahantering | HPE Aruba Networking Management Software (AirWave) HPE Aruba Networking Central network management HPE IMC - Intelligent Management Center Command-line interface Web browser Configuration menu SNMP manager Telnet RMON1 FTP Out-of-band management (serial RS-232C or micro USB) |
| Minne och processor | Dual Core Arm Cortex A9 @ 1016 MHz 1 GB DDR3 SDRAM Packet buffer size: 12.38 MB 4.5 MB Ingress/7.875 MB Egress 4 GB eMMC |
| Vikt (imperial) | 3,1 kg (6.83 lbs) |
| Externa anslutningar | 48x RJ-45 autosensing 10/100/1000 ports 4x SFP |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 43,9 x 442,5 x 246,4 mm (1.73 x 17.4 x 9.7") |
| Miljökrav | |
| Värmeavgivning | 100 BTU/h |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 43,9 mm |
| Djup | 442,5 mm |
| Höjd | 246,3 mm |
| Vikt | 3,1 kg |