HPE Aruba Networking 2930F 24G PoE+ 4SFP+ TAA-compliant Switch Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: JL263A
- EAN: 0190017007533 0190017007540 01 ...7007540 0190017007557 0190017007489 0190017007601 0190017007496 0190017007526 0190017007472 0190017007595more
HPE Aruba Networking 2930F 24G PoE+ 4SFP+ TAA-compliant Switch, Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd
Offer details
Related Products
Description
HPE Aruba Networking 2930F 24G PoE+ 4SFP+ TAA-compliant Switch. Switch kapacitet: 128 Gbit/s. Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Antal SFP+-modulplatser | 4 |
| Data transmission | |
| Switch kapacitet | 128 Gbit/s |
| Genomströmning | 95,2 Mpps |
| Prestanda | |
| Minnestyp | DDR3-SDRAM |
| Internminne | 1024 MB |
| Inbyggd processor | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Strömtillförsel | |
| AC-inspänning | 200 - 240 V |
| Strömförbrukning (max) | 445 W |
| Meddelane om effektförbrukning | 445W (maximum) |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 370 W |
| Övrigt | |
| Latens | 1000 Mb Latency: < 3.8 µs 10 Gbps Latency: < 1.6 µs |
| Prestandahantering | HPE Aruba Networking Management Software (AirWave) HPE Aruba Networking Central network management HPE IMC - Intelligent Management Center Command-line interface Web browser Configuration menu SNMP manager Telnet RMON1 FTP Out-of-band management (serial RS-232C or micro USB) |
| Minne och processor | Dual Core Arm Cortex A9 @ 1016 MHz 1 GB DDR3 SDRAM Packet buffer size: 12.38 MB 4.5 MB Ingress/7.875 MB Egress 4 GB eMMC |
| Vikt (imperial) | 3,9 kg (8.6 lbs) |
| Externa anslutningar | 24x RJ-45 autosensing 10/100/1000 PoE+ ports 4x SFP+ 1/10GbE ports PHY-less |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 43,9 x 442,5 x 304,3 mm (1.73 x 17.4 x 12") |
| Miljökrav | |
| Värmeavgivning | 258 BTU/h |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 43,9 mm |
| Djup | 442,5 mm |
| Höjd | 304,2 mm |
| Vikt | 3,9 kg |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |