HPE Aruba Networking 2930F 24G 4SFP Switch
- Brand: HPE
- Category:
- SKU: JL259A
- EAN: 0190017006017 1900170060172 01 ...0060172 0190017006123 0190017006215 0190017006055 0190017006130 0190017005997 0190017006116 0190017005980 0190017006109 0190017006031 0190017006208 4058154105276 0190017006000 0190017006062 0190017006079 0779184439813more
HPE Aruba Networking 2930F 24G 4SFP Switch, 56 Gbit/s, 41,7 Mpps, DDR3-SDRAM, 1024 MB, 200 - 240 V, 29,3 W
Offer details
Related Products
Description
HPE Aruba Networking 2930F 24G 4SFP Switch. Switch kapacitet: 56 Gbit/s
Specifications
| Anslutningar | |
|---|---|
| Antal installerade SFP-moduler | 0 |
| Antal SFP-modulplatser | 4 |
| Data transmission | |
| Switch kapacitet | 56 Gbit/s |
| Genomströmning | 41,7 Mpps |
| Prestanda | |
| Minnestyp | DDR3-SDRAM |
| Internminne | 1024 MB |
| Inbyggd processor | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Strömtillförsel | |
| AC-inspänning | 200 - 240 V |
| Strömförbrukning (max) | 29,3 W |
| Meddelane om effektförbrukning | 29.3W (maximum) |
| Övrigt | |
| Latens | 1000 Mb Latency: < 3.8 µs |
| Prestandahantering | HPE Aruba Networking Management Software (AirWave) HPE Aruba Networking Central network management HPE IMC - Intelligent Management Center Command-line interface Web browser Configuration menu SNMP manager Telnet RMON1 FTP Out-of-band management (serial RS-232C or micro USB) |
| Minne och processor | Dual Core Arm Cortex A9 @ 1016 MHz 1 GB DDR3 SDRAM Packet buffer size: 12.38 MB 4.5 MB Ingress/7.875 MB Egress 4 GB eMMC |
| Vikt (imperial) | 2,41 kg (5.31 lbs) |
| Externa anslutningar | 24x RJ-45 autosensing 10/100/1000 ports 4x SFP |
| Dimension (B x D x H) (imperial) | 43,9 x 442,5 x 200,2 mm (1.73 x 17.4 x 7.88") |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 43,9 mm |
| Djup | 442,5 mm |
| Vikt | 2,41 kg |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |