HP Poly Voyager Surround 85 UC Microsoft Teams Certified USB-C Headset +USB-C/A Adapter +Charging Stand
- Brand: HP Poly
- Category:
- SKU: 8G7T8AA
- EAN: 0196786456640 5715063465264 59 ...3465264 5902002265041 5715063465240more
Offer details
Trade Prices
Related Products
Reasons To Buy
Kristallklart ljud skapar fokuserat arbete
Upplev det som är viktigt och undvik distraktioner med ett headset som ger ett fylligt och tydligt ljud för både samtal och musik. Arbeta var som helst och med bästa möjliga röst med sex inbyggda mikrofoner utan bom samt ytterligare fyra som garanterar en adaptiv ANC.
Produktivitet som varar hela dagen
Förbättra effektiviteten med ett headset och ett trådlöst laddningsställ som är designat för att passa i alla arbetssituationer. Upplev kontinuerlig kommunikation med enkel dockning som erbjuder 21 timmars samtalstid. Håll kontakten utan att behöva tappa en anslutning.
Koncentration behöver bästa möjliga komfort
Upplev långvarig komfort medan fokus läggs på arbetet. Det är enkelt att glömma att man bär headsetet med den eleganta kolfiberdesignen, de extremt mjuka öronkåporna och det justerbara huvudbandet – med viktlös passform.
Description
Upplev produktivitet utan gränser med vårt bomlösa Bluetooth-headset som är designat för att erbjuda ett fylligt och tydligt ljud för både samtal och musik. Upplev optimal komfort, adaptiv ANC och trådlös laddning och arbeta bekvämt, var och när som helst.
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Produkttyp | Headset |
| Rekommenderad användning | Samtal/musik/sport/vardag |
| Headset-typ | Binaural |
| Bärstil | Huvudband |
| Produktens färg | Svart |
| Volymkontroll | Röra |
| Ursprungsland | Mexiko |
| Kontrolltyp | Knappar, Röra |
| Knappar | Uppspelning/Paus, Volym +, Volume - |
| Färgnamn | Black |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| 3,5 mm kontakt | Ja |
| USB-anslutning | Ja |
| USB-kontakt | USB Type-C |
| Bluetooth | Ja |
| Täckning, trådlös router | 50 m |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVDTP, AVRCP, HSP |
| Hörlurar | |
| Typ av örondel | Omslutande |
| Hörlurarnas frekvens | 20 - 20000 hz |
| Impedans | 32 Ω |
| Hörlurarkänslighet | 105 dB |
| Drivenhet | 4 cm |
| Typ av ljudreducering | Aktiv |
| Brusreducerande | Ja |
| Mikrofon | |
| Mikrofontyp | Inbyggd |
| Mikrofonfrekvens | 100 - 6800 hz |
| Mikrofon känslighet (utnivå) | -37 dB |
| Mikrofondämpning | Ja |
| Antal mikrofoner | 10 |
| Basstation | |
| Basstationens färg | Silver, Vit |
| Batteri | |
| Samtalstid | 21 h |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Laddningstid | 1 h |
| Batterikapacitet | 1100 mAh |
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Systemkrav | |
| Mobila operativsystem som stöds | Android, iOS |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| Mac-operativsystem som stöds | MacOS |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | TCO |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 191 mm |
| Djup | 77 mm |
| Höjd | 181 mm |
| Vikt | 275 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 190 mm |
| Låddjup | 209,8 mm |
| Förpackningens höjd | 54,8 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 300 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Väska | Ja |
| Kabel inkluderad | 3ˌ5 mm till USB typ C, USB typ C till USB typ A |
| Basstationens färg | Silver, Vit |
| Innehåll i lådan | Bärfodral; Bruksanvisning; Trådlöst headset; USB-laddningskabel; BT700 Bluetooth Type-C-adapter; USB Type-C till USB Type-A-adapter; USB Type-C till 3,5 mm ljudkabel |
| Laddningsställ | Ja |
| Logistikdata | |
| Lastpallens bruttovikt | 357 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 70 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 10 styck |
| Tekniska detaljer | |
| Innehåll i lådan | Bärfodral; Bruksanvisning; Trådlöst headset; USB-laddningskabel; BT700 Bluetooth Type-C-adapter; USB Type-C till USB Type-A-adapter; USB Type-C till 3,5 mm ljudkabel |
| Hållbarhetscertifiering | TCO |
| Totalt koldioxidavtryck (kg of CO2e) | 10 |
| URL till allmän produktsäkerhetsförordning (GPSR) | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Pallet-mått (B x L x H) | 1016 x 1219 x 1490 mm |
| Certifikat | |
| Certifierad för Microsoft Teams | Ja |
| Övrigt | |
| Kompatibilitet | Compatible with PCs and smartphones via Bluetooth, USB Type-C BT700 adapter or USB Type-C/A adapter |
| Medföljande programvara | Poly Lens |
| Kompatibla operativsystem | Windows 11; Windows 10; macOS; Android™; iOS |
| Basstationens färg | Silver, Vit |
| Andra operativsystem som stöds | Android, iOS |
| Färgnamn | Black |
| UNSPSC-kod | 43191638 |