Offer details
Trade Prices
Related Products
Reasons To Buy
Fokusera bättre med ett omsvepande ljud
Upplev det som är viktigt och undvik distraktioner med ett headset som ger ett fylligt och tydligt ljud för både samtal och musik. Arbeta var som helst och med bästa möjliga röst med sex inbyggda mikrofoner utan bom samt ytterligare fyra som garanterar en adaptiv ANC.
Tillverkad för att vara lika slitstark som användaren
Maximera produktiviteten med ett headset som är tillverkat för att arbeta hårt. Var alltid i kontroll över samtalen med upp till 21 timmars samtalstid, enkla ”på örat”-kontroller och smarta sensorer för automatiskt svar på samtal.
Koncentration behöver bästa möjliga komfort
Det är enkelt att glömma att man bär headsetet med den eleganta kolfiberdesignen, de extrem mjuka öronkåporna och det justerbara huvudbandet – en viktlös passform. Upplev långvarig komfort medan fokus läggs på arbetet.
Description
Arbeta från var som helst med bästa möjliga röst med ett ”över örat” Bluetooth-headset utan bom. Upplev ett uppslukande och fylligt ljud som ger full komfort med mjuka öronkuddar och ett justerbart huvudband och som dessutom placerar fokus på rätt plats med adaptiv ANC.
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Produkttyp | Headset |
| Rekommenderad användning | Musik/vardag |
| Headset-typ | Binaural |
| Bärstil | Huvudband |
| Produktens färg | Svart |
| Volymkontroll | Röra |
| Ursprungsland | Mexiko |
| Kabelfärg | Svart |
| Kontrolltyp | Röra |
| På / av-knapp | Ja |
| Knappar | Uppspelning/Paus, Track <, Spår >, Volym +, Volume - |
| LED-indikatorer | Ja |
| Färgnamn | Black |
| Antal samtidigt anslutna enheter (max) | 2 |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| 3,5 mm kontakt | Ja |
| USB-anslutning | Ja |
| USB-kontakt | USB Type-C |
| Bluetooth | Ja |
| Täckning, trådlös router | 30 m |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVDTP, AVRCP, HFP, HSP |
| Hörlurar | |
| Typ av örondel | Supraaural |
| Hörlurarkänslighet | 132 dB |
| Drivenhet | 4 cm |
| Typ av ljudreducering | Aktiv |
| Brusreducerande | Ja |
| Mikrofon | |
| Mikrofontyp | Inbyggd |
| Mikrofon känslighet (utnivå) | -37 dB |
| Antal mikrofoner | 10 |
| Batteri | |
| Samtalstid | 21 h |
| Uppspelningstid | 24 h |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Laddningstid | 1 h |
| Batteridriven | Ja |
| Laddningskälla | USB |
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| Mac-operativsystem som stöds | MacOS |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | TCO |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 191 mm |
| Djup | 77 mm |
| Höjd | 181 mm |
| Vikt | 275 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 190 mm |
| Låddjup | 209,8 mm |
| Förpackningens höjd | 54,8 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 300 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Ljudadaptrar ingår | USB |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Väska | Ja |
| Kabel inkluderad | 3ˌ5 mm till USB typ C |
| Laddningsfodralets anslutningstyp | USB Type-C |
| Innehåll i lådan | Bärfodral; Bruksanvisning; Trådlöst headset; USB-laddningskabel; BT700 Bluetooth Type-C-adapter; USB Type-C till USB Type-A-adapter; USB Type-C till 3,5 mm ljudkabel |
| Laddningsställ | Ja |
| Logistikdata | |
| Lastpallens bruttovikt | 357 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 70 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 10 styck |
| Tekniska detaljer | |
| Innehåll i lådan | Bärfodral; Bruksanvisning; Trådlöst headset; USB-laddningskabel; BT700 Bluetooth Type-C-adapter; USB Type-C till USB Type-A-adapter; USB Type-C till 3,5 mm ljudkabel |
| Hållbarhetscertifiering | TCO |
| Vaddering till huvudband | Ja |
| Totalt koldioxidavtryck (kg of CO2e) | 10 |
| URL till allmän produktsäkerhetsförordning (GPSR) | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Pallvikt (imperial) | 357 kg (787 lbs) |
| Pallet-mått (B x L x H) | 1016 x 1219 x 1490 mm |
| Pallet-mått (B x D x H) (imperial) | 1016 x 1219,2 x 1490 mm (40 x 48 x 58.7") |
| Certifikat | |
| Certifierad för Microsoft Teams | Ja |
| Övrigt | |
| Kompatibilitet | Compatible with PCs and smartphones via Bluetooth, USB Type-C BT700 adapter or USB Type-C/A adapter |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Medföljande programvara | Poly Lens |
| Kompatibla operativsystem | Windows 11; Windows 10; macOS; Android™; iOS |
| Andra operativsystem som stöds | Android, iOS |
| På / av-knapp | Ja |
| Färgnamn | Black |
| UNSPSC-kod | 43191638 |