HP Poly Voyager Focus 2 Microsoft Teams Certified USB-C-C Headset +USB-C/A Adapter +Charging Stand
- Brand: HP Poly
- Category:
- SKU: 9T9J6AA
- EAN: 0198122157242 5059902137838
Offer details
Trade Prices
Related Products
Reasons To Buy
I fokuszonen
Upplev Polys akustiska excellens med Voyager Focus 2-headsetet. Högljutt och distraherande bakgrundsljud är ett minne blott med tre nivåer av avancerad, digital och hybrid ANC. För de viktigaste samtalen tryggt och säkert.
Kristallklara samtal
Rösten hörs – klart och tydligt Det är allt som personen i andra änden hör. Den diskreta mikrofonbommen är extremt brusreducerande och använder dessutom sin Acoustic Fence-teknik för att bokstavligen skapa en virtuell brusfri bubbla framför munnen.
Så bekvämt att det knappt känns
Var engagerad under en hel dag med många samtal tack vare ett bekvämt huvudband med sele och mjuka öronkuddar. Voyager Focus 2 är designad med användaren i åtanke – var fokuserad och produktiv hela dagen.
Description
Skapa en fokuszon runt arbetsplatsen med Voyager Focus 2 Bluetooth-stereoheadsetet. Smart design som skapar ett perfekt ljud – allt som hörs är samtalet. Och fokus förblir på den som talar, precis som det ska vara.
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Produkttyp | Headset |
| Rekommenderad användning | Kontor/callcenter |
| Headset-typ | Binaural |
| Bärstil | Huvudband |
| Produktens färg | Svart |
| Ursprungsland | Mexiko |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Knappar | Svara på/avsluta samtal, Volym +, Bluetooth-parning, Volume - |
| Färgnamn | Black |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| USB-anslutning | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Täckning, trådlös router | 50 m |
| Bluetooth-version | 5.1 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, HFP, HSP, AVRCP |
| Hörlurar | |
| Typ av örondel | Supraaural |
| Drivenhet | 3,2 cm |
| Typ av ljudreducering | Aktiv |
| Brusreducerande | Ja |
| Mikrofon | |
| Mikrofontyp | Bommikrofon |
| Mikrofonfrekvens | 100 - 6800 hz |
| Batteri | |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Laddningstid | 2 h |
| Batteridriven | Ja |
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Kontinuerlig ljuduppspelningstid (utan ANC) | 40 h |
| Kontinuerlig ljuduppspelningstid (med ANC) | 24 h |
| Systemkrav | |
| Mobila operativsystem som stöds | Android, iOS |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| Mac-operativsystem som stöds | MacOS |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | TCO |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 155 mm |
| Djup | 66 mm |
| Höjd | 183 mm |
| Vikt | 175 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 190 mm |
| Låddjup | 210 mm |
| Förpackningens höjd | 55 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 382 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Mottagare medföljer | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Kabel inkluderad | USB Type-C |
| AC-adapter inkluderad | Nej |
| Fodral | Ja |
| Innehåll i lådan | USB Type-C charging cable; Quick start guide; Charging stand; Wireless headset; Carrying pouch; BT700 Bluetooth Type-C adapter; USB Type-C to USB Type-A adapter |
| Laddningsställ | Ja |
| Logistikdata | |
| Lastpallens bruttovikt | 331 kg |
| Tekniska detaljer | |
| Innehåll i lådan | USB Type-C charging cable; Quick start guide; Charging stand; Wireless headset; Carrying pouch; BT700 Bluetooth Type-C adapter; USB Type-C to USB Type-A adapter |
| Hållbarhetscertifiering | TCO |
| Totalt koldioxidavtryck (kg of CO2e) | 10 |
| URL till allmän produktsäkerhetsförordning (GPSR) | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Pallet-mått (B x L x H) | 1016 x 1219 x 1948 mm |
| Strömtillförsel | |
| Laddningsport USB Typ-C | Ja |
| Certifikat | |
| Certifierad för Microsoft Teams | Ja |
| Övrigt | |
| Kompatibilitet | Kompatibelt med datorer via den medföljande BT700 Bluetooth-adaptern eller en USB-kabel; smarttelefon via Bluetooth |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Medföljande programvara | Poly Lens |
| Kompatibla operativsystem | Windows 11; Windows 10; macOS; Android™; iOS |
| Andra operativsystem som stöds | Android, iOS |
| Färgnamn | Black |
| UNSPSC-kod | 43191638 |