HP Poly Voyager 4310 Microsoft Teams-certifierat USB-C-headset + BT700-dongel
- Brand: HP Poly
- Category:
- SKU: 77Y95AA
- EAN: 0197029610072 5715063346556
Poly Voyager 4310 Microsoft Teams-certifierat USB-C-headset + BT700-dongel
Offer details
Trade Prices
Related Products
Reasons To Buy
Friheten att jobba
Gå runt fritt mellan olika arbetsytor med det här bärbara headsetet. Var enkelt på språng med upp till 50 m trådlös räckvidd. Reducera bakgrundsbrus och kontrollera samtal med Acoustic Fence-teknik.
Effektivitet dygnet runt
Öka produktiviteten med kontinuerlig komfort, upp till 24 timmars samtalstid och anslutningsmöjligheter till flera enheter. Förläng samtalstiden med laddningsstället eller genom att använda headsetet i trådat USB-läge.[1,2]
Description
Dra ner på mängden kablar. Dra ner på kostnader.
Låt medarbetare vara fria från skrivbordet med det trådlösa Bluetooth-headsetet på instegsnivå. Vi presenterar Voyager 4300 UC-serien. Det är allt som teamen behöver för att vara produktiva och ansluta till alla enheter – oavsett om de befinner sig hemma eller på kontoret.
Låt medarbetare vara fria från skrivbordet med det trådlösa Bluetooth-headsetet på instegsnivå. Vi presenterar Voyager 4300 UC-serien. Det är allt som teamen behöver för att vara produktiva och ansluta till alla enheter – oavsett om de befinner sig hemma eller på kontoret.
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Produkttyp | Headset |
| Rekommenderad användning | Kontor/callcenter |
| Headset-typ | Mono |
| Bärstil | Huvudband |
| Produktens färg | Svart |
| DECT-ansluten | Ja |
| Ursprungsland | Kina, Mexiko |
| Kabellängd | 1,5 m |
| Fungerar med Google Assistant | Ja |
| På / av-knapp | Ja |
| Löstagbar kabel | Ja |
| Knappar | Svara på/avsluta samtal, Bluetooth-parning, Volym +, Volume - |
| Färgnamn | Black |
| Fungerar med Apple Siri | Ja |
| Hörselskyddstekniker | SoundGuard DIGITAL |
| Fungerar med Microsoft Cortana | Ja |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| USB-anslutning | Ja |
| USB-kontakt | USB Type-C |
| Bluetooth | Ja |
| Täckning, trådlös router | 50 m |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVRCP, HFP, HSP |
| Hörlurar | |
| Typ av örondel | Omslutande |
| Hörlurarnas frekvens | 20 - 20000 hz |
| Drivenhet | 3,2 cm |
| Mikrofon | |
| Mikrofontyp | Bommikrofon |
| Mikrofonfrekvens | 100 - 6800 hz |
| Antal mikrofoner | 2 |
| Batteri | |
| Samtalstid | 24 h |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Laddningstid | 1,6 h |
| Batterikapacitet | 350 mAh |
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| Mac-operativsystem som stöds | MacOS |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | TCO |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 155 mm |
| Djup | 67 mm |
| Höjd | 166 mm |
| Vikt | 122 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 186 mm |
| Låddjup | 210 mm |
| Förpackningens höjd | 55 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 290,73 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Kabel inkluderad | USB typ C till USB typ A |
| Innehåll i lådan | Snabbstarthandbok; Bärfodral; Trådlöst headset |
| Öronkuddsmaterial | Konstläder |
| Logistikdata | |
| Lastpallens bruttovikt | 105,4 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 80 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 10 styck |
| Tekniska detaljer | |
| Innehåll i lådan | Snabbstarthandbok; Bärfodral; Trådlöst headset |
| Hållbarhetscertifiering | TCO |
| URL till allmän produktsäkerhetsförordning (GPSR) | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Pallet-mått (B x L x H) | 1016 x 1219 x 1900 mm |
| Övrigt | |
| Kompatibilitet | Kompatibelt med datorer via den medföljande BT700 USB-A Bluetooth-adaptern och med smarttelefoner via Bluetooth |
| DECT-ansluten | Ja |
| Medföljande programvara | Poly Lens |
| Kompatibla operativsystem | Windows 11; Windows 10; macOS; Android™; iOS |
| Andra operativsystem som stöds | Android, iOS |
| På / av-knapp | Ja |
| Förpackningarnas innehåll | USB Type-C®️ charging cable; Quick start guide; Travel pouch; USB Type-A adaptor; Charging stand; Wireless headset |
| Färgnamn | Black |
| UNSPSC-kod | 43191638 |