Offer details
Related Products
Reasons To Buy
Friheten att vara på språng
Att kunna prata längre på samma laddning innebär att arbetet faktiskt blir gjort. Och friheten att vara på språng upp till 180 m innebär att samtalen kan fortsätta, utan att behöva vara fast vid skrivbordet[1].
Anslutningsmöjligheter för flera enheter
Medarbetare hos dagens företag och callcenters arbetar på en rad olika enheter. Headsetsystem i Savi 8200 Office-serien har trevägsanslutningar – dator, bordstelefon och mobiltelefon – för enklare konferenser på upp till två enheter samtidigt.
Description
Gör allt brus ett minne blott
Att höra alla ord klart och tydligt i ett samtal är inte bara trevligt, det är ett måste. Poly Savi 8200 Office-serien gör det möjligt att justera brus och närliggande konversationer med en brusreducerande mikrofon samt begränsning av nära och pratglada kollegor.
Att höra alla ord klart och tydligt i ett samtal är inte bara trevligt, det är ett måste. Poly Savi 8200 Office-serien gör det möjligt att justera brus och närliggande konversationer med en brusreducerande mikrofon samt begränsning av nära och pratglada kollegor.
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Produkttyp | Headset |
| Rekommenderad användning | Kontor/callcenter |
| Headset-typ | Mono |
| Bärstil | I öra |
| Produktens färg | Svart |
| DECT-ansluten | Ja |
| Ursprungsland | Mexiko |
| Signal/brusförhållande (SNR) | 60 dB |
| Knappar | Svara på/avsluta samtal, Tyst läge, Volym +, Volume - |
| Färgnamn | Black |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Bluetooth | Ja |
| Täckning, trådlös router | 120 m |
| Bluetooth-version | 4.2 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVRCP, HFP, HSP |
| Hörlurar | |
| Typ av örondel | Omslutande |
| Drivenhet | 1,42 cm |
| Mikrofon | |
| Mikrofontyp | Bommikrofon |
| Mikrofonfrekvens | 100 - 7800 hz |
| Mikrofon känslighet (utnivå) | -45 dB |
| Mikrofon, riktning | Rundtagande |
| Batteri | |
| Samtalstid | 7 h |
| Batteriteknik | Litium Polymer (LiPo) |
| Laddningstid | 3 h |
| Stand-by tid | 30 h |
| Batteridriven | Ja |
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| Mac-operativsystem som stöds | MacOS |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | TCO |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 155 mm |
| Djup | 166 mm |
| Höjd | 67 mm |
| Vikt | 21 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 190 mm |
| Låddjup | 210 mm |
| Förpackningens höjd | 55 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 300 g |
| Förpackningens innehåll | |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Innehåll i lådan | Trådlöst headset; Kontorsbas; USB Type-A-kabel; USB Type-C️-kabel; Telefonkabel; Nätadapter; Laddningsstativ |
| Laddningsställ | Ja |
| Logistikdata | |
| Lastpallens bruttovikt | 357 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 60 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 10 styck |
| Tekniska detaljer | |
| Innehåll i lådan | Trådlöst headset; Kontorsbas; USB Type-A-kabel; USB Type-C️-kabel; Telefonkabel; Nätadapter; Laddningsstativ |
| Hållbarhetscertifiering | TCO |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Pallvikt (imperial) | 357 kg (787 lbs) |
| Pallet-mått (B x L x H) | 1016 x 1219 x 1490 mm |
| Pallet-mått (B x D x H) (imperial) | 1016 x 1219,2 x 1490 mm (40 x 48 x 58.7") |
| Certifikat | |
| Certifierad för Microsoft Teams | Ja |
| Leverantörsfunktioner | |
| Batteritid | 420 min |
| Övrigt | |
| Kompatibilitet | Compatible with PCs, desk phones and smartphones via DECT™, Bluetooth️, USB Type-A or RJ-11 cable |
| DECT-ansluten | Ja |
| Medföljande programvara | Poly Lens |
| Kompatibla operativsystem | Windows 11; Windows 10; macOS; Android™; iOS |
| Andra operativsystem som stöds | Android, iOS |
| Signal/brusförhållande (SNR) | 60 dB |
| Färgnamn | Black |
| UNSPSC-kod | 43191638 |