HP Poly Savi 8220 UC Microsoft Teams Certified DECT 1880-1900 MHz USB-A Headset
- Brand: HP Poly
- Category:
- SKU: 209214-02
- EAN: 0196548579280 5033588052678 57 ...8052678 5715063709382 0196548579266 5715063303870 0197498519319more
Poly Savi 8220 UC Microsoft Teams Certified DECT 1880-1900 MHz USB-A Headset
Offer details
Trade Prices
Related Products
Reasons To Buy
Friheten att vara på språng
Att kunna prata längre på samma laddning innebär att arbetet faktiskt blir gjort. Och friheten att vara på språng upp till 180 m innebär att samtalen kan fortsätta, utan att behöva vara fast vid skrivbordet[1].
Anslutningsmöjligheter för flera enheter
Medarbetare hos dagens företag och callcenters arbetar på en rad olika enheter. Headsetsystem i Savi 8200 Office-serien har trevägsanslutningar – dator, bordstelefon och mobiltelefon – för enklare konferenser på upp till två enheter samtidigt.
Description
Gör allt brus ett minne blott
Att höra alla ord klart och tydligt i ett samtal är inte bara trevligt, det är ett måste. Poly Savi 8200 Office-serien gör det möjligt att justera brus och närliggande konversationer med en brusreducerande mikrofon samt begränsning av nära och pratglada kollegor.
Att höra alla ord klart och tydligt i ett samtal är inte bara trevligt, det är ett måste. Poly Savi 8200 Office-serien gör det möjligt att justera brus och närliggande konversationer med en brusreducerande mikrofon samt begränsning av nära och pratglada kollegor.
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Produkttyp | Headset |
| Rekommenderad användning | Kontor/callcenter |
| Headset-typ | Binaural |
| Bärstil | Huvudband |
| Produktens färg | Svart |
| DECT-ansluten | Ja |
| Ursprungsland | Mexiko |
| Signal/brusförhållande (SNR) | 53 dB |
| Knappar | Svara på/avsluta samtal, Tyst läge, Volym +, Volume - |
| Färgnamn | Black |
| Minneskapacitet för synkade enheter | 2 |
| Hörselskyddstekniker | SoundGuard DIGITAL |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| USB-anslutning | Ja |
| USB-kontakt | USB Type-A |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 4.2 |
| Bluetooth-profiler | AVRCP |
| Trådlös räckvidd (siktlinje) | 180 m |
| Trådlös räckvidd (typisk byggnad) | 55 m |
| Hörlurar | |
| Typ av örondel | Omslutande |
| Hörlurarnas frekvens | 20 - 20000 hz |
| Impedans | 32 Ω |
| Hörlurarkänslighet | 112 dB |
| Drivenhet | 7,2 cm |
| Typ av ljudreducering | Aktiv |
| Brusreducerande | Ja |
| Mikrofon | |
| Mikrofontyp | Bommikrofon |
| Mikrofonfrekvens | 35 - 21000 hz |
| Mikrofon känslighet (utnivå) | 40 dB |
| Mikrofon, riktning | Rundtagande |
| Batteri | |
| Samtalstid | 13 h |
| Batteriteknik | Litium Polymer (LiPo) |
| Laddningstid | 3 h |
| Batterikapacitet | 700 mAh |
| Stand-by tid | 50 h |
| Batteridriven | Ja |
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| Mac-operativsystem som stöds | MacOS |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | TCO |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 155 mm |
| Djup | 166 mm |
| Höjd | 67 mm |
| Vikt | 160 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 190 mm |
| Låddjup | 210 mm |
| Förpackningens höjd | 55 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 300 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Innehåll i lådan | Trådlöst headset; Kontorsbas; USB Type-A-kabel; USB Type-C️-kabel; Telefonkabel; Nätadapter. |
| Laddningsställ | Ja |
| Logistikdata | |
| Lastpallens bruttovikt | 357 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 80 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 10 styck |
| Tekniska detaljer | |
| Innehåll i lådan | Trådlöst headset; Kontorsbas; USB Type-A-kabel; USB Type-C️-kabel; Telefonkabel; Nätadapter. |
| Hållbarhetscertifiering | TCO |
| Totalt koldioxidavtryck (kg of CO2e) | 10 |
| URL till allmän produktsäkerhetsförordning (GPSR) | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Pallvikt (imperial) | 357 kg (787 lbs) |
| Pallet-mått (B x L x H) | 1016 x 1219 x 1490 mm |
| Pallet-mått (B x D x H) (imperial) | 1016 x 1219,2 x 1490 mm (40 x 48 x 58.7") |
| Övrigt | |
| Kompatibilitet | Compatible with PCs via DECT™, USB Type-A D400 adapter or USB Type-A/C adapter |
| DECT-ansluten | Ja |
| Medföljande programvara | Poly Lens |
| Kompatibla operativsystem | Windows 11; Windows 10; macOS; Android™; iOS |
| Andra operativsystem som stöds | Android, iOS |
| Signal/brusförhållande (SNR) | 53 dB |
| Färgnamn | Black |
| UNSPSC-kod | 43191638 |