Offer details
Reasons To Buy
Friheten att vara på språng
Att kunna prata längre på samma laddning innebär att arbetet faktiskt blir gjort. Och friheten att vara på språng upp till 180 m innebär att samtalen kan fortsätta, utan att behöva vara fast vid skrivbordet[1].
Anslutningsmöjligheter för flera enheter
Medarbetare hos dagens företag och callcenters arbetar på en rad olika enheter. Headsetsystem i Savi 8200 Office-serien har trevägsanslutningar – dator, bordstelefon och mobiltelefon – för enklare konferenser på upp till två enheter samtidigt.
Description
Gör allt brus ett minne blott
Att höra alla ord klart och tydligt i ett samtal är inte bara trevligt, det är ett måste. Poly Savi 8200 Office-serien gör det möjligt att justera brus och närliggande konversationer med en brusreducerande mikrofon samt begränsning av nära och pratglada kollegor.
Att höra alla ord klart och tydligt i ett samtal är inte bara trevligt, det är ett måste. Poly Savi 8200 Office-serien gör det möjligt att justera brus och närliggande konversationer med en brusreducerande mikrofon samt begränsning av nära och pratglada kollegor.
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Produkttyp | Headset |
| Rekommenderad användning | Kontor/callcenter |
| Headset-typ | Binaural |
| Bärstil | Huvudband |
| Produktens färg | Svart |
| DECT-ansluten | Ja |
| Volymkontroll | Knapp |
| Ursprungsland | Mexiko |
| Kontrolltyp | Knappar |
| Färgnamn | Black |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Täckning, trådlös router | 180 m |
| Hörlurar | |
| Typ av örondel | Supraaural |
| Impedans | 32 Ω |
| Drivenhet | 3,2 cm |
| Typ av ljudreducering | Aktiv |
| Brusreducerande | Ja |
| Mikrofon | |
| Mikrofontyp | Bommikrofon |
| Mikrofon känslighet (utnivå) | 112 dB |
| Batteri | |
| Samtalstid | 13 h |
| Batteriteknik | Litium Polymer (LiPo) |
| Laddningstid | 3 h |
| Stand-by tid | 50 h |
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| Mac-operativsystem som stöds | MacOS |
| Förpackning | |
| Vikt inkl. förpackning | 300 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Kabel inkluderad | USB Type-A, USB Type-C |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Innehåll i lådan | Trådlöst headset; Kontorsbas; USB Type-A-kabel; USB Type-C️-kabel; Telefonkabel; Nätadapter |
| Laddningsställ | Ja |
| Logistikdata | |
| Lastpallens bruttovikt | 357 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 30 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 6 styck |
| Tekniska detaljer | |
| Innehåll i lådan | Trådlöst headset; Kontorsbas; USB Type-A-kabel; USB Type-C️-kabel; Telefonkabel; Nätadapter |
| URL till allmän produktsäkerhetsförordning (GPSR) | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Pallet-mått (B x L x H) | 1016 x 1219 x 1490 mm |
| Övrigt | |
| Kompatibilitet | Compatible with PCs, desk phones and smartphones via DECT™, Bluetooth️, USB Type-A or RJ-11 cable |
| DECT-ansluten | Ja |
| Medföljande programvara | Poly Lens |
| Kompatibla operativsystem | Windows 11; Windows 10; macOS; Android™; iOS |
| Andra operativsystem som stöds | Android, iOS |
| Färgnamn | Black |
| UNSPSC-kod | 43191638 |