Offer details
Trade Prices
Reasons To Buy
Friheten att vara på språng
Att kunna prata längre på samma laddning innebär att arbetet faktiskt blir gjort. Och friheten att vara på språng upp till 180 m innebär att samtalen kan fortsätta, utan att behöva vara fast vid skrivbordet[1].
Anslutningsmöjligheter för flera enheter
Medarbetare hos dagens företag och callcenters arbetar på en rad olika enheter. Headsetsystem i Savi 8200 Office-serien har trevägsanslutningar – dator, bordstelefon och mobiltelefon – för enklare konferenser på upp till två enheter samtidigt.
Description
Gör allt brus ett minne blott
Att höra alla ord klart och tydligt i ett samtal är inte bara trevligt, det är ett måste. Poly Savi 8200 Office-serien gör det möjligt att justera brus och närliggande konversationer med en brusreducerande mikrofon samt begränsning av nära och pratglada kollegor.
Att höra alla ord klart och tydligt i ett samtal är inte bara trevligt, det är ett måste. Poly Savi 8200 Office-serien gör det möjligt att justera brus och närliggande konversationer med en brusreducerande mikrofon samt begränsning av nära och pratglada kollegor.
Specifications
| Prestanda | |
|---|---|
| Produkttyp | Headset |
| Rekommenderad användning | Samtal/musik |
| Headset-typ | Mono |
| Bärstil | Huvudband |
| Produktens färg | Svart |
| DECT-ansluten | Ja |
| Volymkontroll | Knapp |
| Ursprungsland | Mexiko |
| Kontrolltyp | Knappar |
| Signal/brusförhållande (SNR) | 53 dB |
| Knappar | Svara på/avsluta samtal, Tyst läge, Volym +, Volume - |
| Färgnamn | Black |
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Bluetooth | Ja |
| Täckning, trådlös router | 180 m |
| Bluetooth-version | 4.2 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVRCP, HFP, HSP |
| Trådlös räckvidd (siktlinje) | 137 m |
| Trådlös räckvidd (typisk byggnad) | 40 m |
| Hörlurar | |
| Typ av örondel | Supraaural |
| Hörlurarnas frekvens | 20 - 20000 hz |
| Impedans | 32 Ω |
| Drivenhet | 3,2 cm |
| Ljuddämpning | Ja |
| Mikrofon | |
| Mikrofontyp | Bommikrofon |
| Mikrofonfrekvens | 35 - 21000 hz |
| Mikrofon känslighet (utnivå) | -40 dB |
| Mikrofon, riktning | Rundtagande |
| Brusreducerande mikrofon | Ja |
| Batteri | |
| Samtalstid | 13 h |
| Batteriteknik | Litium Polymer (LiPo) |
| Laddningstid | 3 h |
| Batterikapacitet | 490 mAh |
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| Mac-operativsystem som stöds | MacOS |
| Hållbarhet | |
| Hållbarhetscertifiering | TCO |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 155 mm |
| Djup | 166 mm |
| Höjd | 67 mm |
| Vikt | 115 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 185 mm |
| Låddjup | 210 mm |
| Förpackningens höjd | 115 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 300 g |
| Förpackningens innehåll | |
| Basenhet inkluderat | Ja |
| Innehåll i lådan | Charging stand; Wireless headset; USB Type-A charging cable; Travel case; USB Type-A DECT™ adapter; USB Type-A to USB Type-C adapter |
| Laddningsställ | Ja |
| Logistikdata | |
| Lastpallens bruttovikt | 357 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 80 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 10 styck |
| Tekniska detaljer | |
| Innehåll i lådan | Charging stand; Wireless headset; USB Type-A charging cable; Travel case; USB Type-A DECT™ adapter; USB Type-A to USB Type-C adapter |
| Hållbarhetscertifiering | TCO |
| URL till allmän produktsäkerhetsförordning (GPSR) | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_11069394_en-US-1.pdf |
| Pallvikt (imperial) | 357 kg (787 lbs) |
| Pallet-mått (B x L x H) | 1016 x 1219 x 1490 mm |
| Pallet-mått (B x D x H) (imperial) | 1016 x 1219,2 x 1490 mm (40 x 48 x 58.7") |
| Övrigt | |
| Kompatibilitet | Compatible with PCs via DECT™, USB Type-A D400 adapter or USB Type-A/C adapter |
| DECT-ansluten | Ja |
| Medföljande programvara | Poly Lens |
| Kompatibla operativsystem | Windows 11; Windows 10; macOS; Android™; iOS |
| Basenhet inkluderat | Ja |
| Andra operativsystem som stöds | Android, iOS |
| Signal/brusförhållande (SNR) | 53 dB |
| Färgnamn | Black |
| UNSPSC-kod | 43191638 |