Offer details
Related Products
Reasons To Buy
Utformad för att vara effektiv
Skriv ut, skanna, kopiera och faxa med HPs minsta LaserJet multifunktionsskrivare – utformad för att passa på trånga arbetsytor.
Kortare väntetider. Skriv ut upp till 22 sidor per minut[2] med de första sidorna klara på endast 7,3 sekunder.[3]
Hjälp till att spara energi med HP Auto-On/Auto-Off-teknik.[4]
Skanna snabbt dubbelsidiga dokument med färre steg.
Mobila utskrifter på ett enkelt sätt
Skriv ut från iPhone® och iPad® med AirPrint®, som automatiskt anpassar utskrifterna till korrekt pappersstorlek.[5]
Skriv ut lika enkelt som du skickar e-post direkt från en smarttelefon, platta eller bärbar dator med hjälp av HP ePrint.[6]
Skicka jobb från din smarttelefon, platta eller dator till valfri företagsskrivare med Google Cloud Print™ 2.0.[7]
HP-kvalitet – i utskrift efter utskrift
Producera skarp text, djupa svarta nyanser och skarpa linjer med svart precisionstoner.
Låt dig inte luras av alternativ som efterliknar HPs original. Se till att du får den kvalitet du betalar för.
Bevaka tonernivåerna med utskriftsmätarteknik[8] och uppnå det maximala antalet utskrifter.
Byt snabbt ut dina kassetter med automatisk borttagning av förseglingen och lättöppnad förpackning.
Skriv ut, skanna, kopiera och faxa med en kompakt enhet
Tack vare en kompakt design passar skrivaren in i små utrymmen
Svart precisionstoner
HP-originalbläckpatroner och -tonerkassetter, med mer än 20 år av utveckling i ryggen, ger utskrifter av högsta kvalitet
Description
Specifications
| Skrivarteknologi | |
|---|---|
| Utskriftsupplösning, svart | 600 x 600 DPI |
| Maximal upplösning | 600 x 600 DPI |
| Driftcykel per månad | 10000 sidor per månad |
| Dubbelsidig utskrift | Ja |
| Antal bläckpatroner | 1 |
| Utskriftsteknologi | laser |
| Skrivarfäger | Svart |
| Rekommenderad arbetscykel | 150 - 1500 sidor per månad |
| Dubbelsidigt utskriftsläge | Manuell |
| Reservpatroner | HP 17A svart original LaserJet-tonerkassett CF217A (1 600 sidor); HP 19A original LaserJet-bildtrumma CF219A (12 000 sidor) |
| Inmatningskapacitet | |
| Maximal inmatningskapacitet | 150 ark |
| Kapacitet för automatisk dokumentmatare | 35 ark |
| Pappersinmatningstyp | Pappersfack |
| Utmatningskapacitet | |
| Maximal utmatningskapacitet | 100 ark |
| Prestanda | |
| Certifiering | CISPR 22:2008 / EN 55022:2010 - Class B, EN 61000-3-2:2006 +A1:2009 +A2:2009, EN 61000-3-3:2013, EN 55024:2010, FCC Title 47 CFR, Part 15 Class B / ICES-003, Issue 6, GB9254-2008, GB17625.1-2012 |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 8, Windows 7, Windows 10, Windows 11 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 10.11 El Capitan |
| Andra operativsystem som stöds | Linux |
| Internminne | 256 MB |
| Inbyggd processor | Ja |
| Processorfrekvens | 600 MHz |
| Maximalt internminne | 256 MB |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Ljudtrycksnivå (utskrivning) | 51 dB |
| Ljudeffektsnivå (utskrift) | 6,5 dB |
| Minne | |
| Internminne | 256 MB |
| Maximalt internminne | 256 MB |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Processor | |
| Inbyggd processor | Ja |
| Processorfrekvens | 600 MHz |
| Utskriftshastighet | |
| Utskriftsupplösning, svart | 600 x 600 DPI |
| Utskriftshastighet (Svart, normalkvalitet, A4/US Brev) | 22 ppm |
| Maximal upplösning | 600 x 600 DPI |
| Dubbelsidig utskrift | Ja |
| Utskriftsteknologi | laser |
| Tid för första utskrift (svart) | 7,5 s |
| Säker utskrift | Ja |
| Dubbelsidigt utskriftsläge | Manuell |
| Certifikat | |
| Certifiering | CISPR 22:2008 / EN 55022:2010 - Class B, EN 61000-3-2:2006 +A1:2009 +A2:2009, EN 61000-3-3:2013, EN 55024:2010, FCC Title 47 CFR, Part 15 Class B / ICES-003, Issue 6, GB9254-2008, GB17625.1-2012 |
| Egenskaper | |
| Dubbelsidig utskrift | Ja |
| Utskriftsteknologi | laser |
| Dubbelsidigt utskriftsläge | Manuell |
| Kontrolltyp | Knappar |
| Driftcykel per månad | 10000 sidor per månad |
| Antal bläckpatroner | 1 |
| Skrivarfäger | Svart |
| Rekommenderad arbetscykel | 150 - 1500 sidor per månad |
| Ursprungsland | Vietnam |
| Språk för sidbeskrivning | URF, PWG, PCLmS |
| Reservpatroner | HP 17A svart original LaserJet-tonerkassett CF217A (1 600 sidor); HP 19A original LaserJet-bildtrumma CF219A (12 000 sidor) |
| HP segment | Litet medelstort företag |
| Ingående och utgående kapacitet | |
| Totalt antal inmatningsfack | 1 |
| Total inmatningskapacitet | 150 ark |
| Total utmatningskapacitet | 100 ark |
| Maximal utmatningskapacitet | 100 ark |
| Maximal inmatningskapacitet | 150 ark |
| Kapacitet för automatisk dokumentmatare | 35 ark |
| Pappersinmatningstyp | Pappersfack |
| Pappersfack 1, inmatningskapacitet | 150 ark |
| Maximalt antal inmatningsfack | 1 |
| Pappershantering | |
| Högsta ISO A-seriestorlek | A4 |
| ISO A-serie storlek (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Icke-ISO utskriftsmaterial av olika storlek | Executive |
| JIS B-serien storlekar (B0...B9) | B5 |
| Anpassad mediebredd | 76 - 216 mm |
| Anpassad medielängd | 127 - 356 mm |
| Maximal utskriftstorlek | 214 x 356 mm |
| Pappersfackets typ av media | Kartong, Kuverter, Etiketter, Fotopapper, Plain paper, Vykort, Grovt papper |
| Pappersfackets mediavikt | 60 - 163 g/m ^ |
| Anslutningar | |
| USB-port | Ja |
| Standardgränssnitt | Ethernet, USB 2.0 |
| Direktutskrift | Ja |
| Nätverk | |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Wi-Fi | Nej |
| Mobil utskriftsteknik | Apple AirPrint, Google Cloud Print, HP ePrint, Mopria Print Service |
| Kabelteknik | 10/100Base-T(X) |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100 Mbit/s |
| Design | |
| Produktens färg | Vit |
| Inbyggd display | Ja |
| Displaytyp | LCD |
| Textrader | 2 linjer |
| Ursprungsland | Vietnam |
| Certifiering | CISPR 22:2008 / EN 55022:2010 - Class B, EN 61000-3-2:2006 +A1:2009 +A2:2009, EN 61000-3-3:2013, EN 55024:2010, FCC Title 47 CFR, Part 15 Class B / ICES-003, Issue 6, GB9254-2008, GB17625.1-2012 |
| Kontrolltyp | Knappar |
| Positionering på marknaden | Business |
| Tekniska detaljer | |
| Ursprungsland | Vietnam |
| Hållbara tekniker och material | Kvicksilverfri |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Innehåller inte | Kvicksilver |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 7 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 8443310000 |
| Totalt koldioxidavtryck (kg of CO2e) | 140 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 725184117152, 725184117169, 725184117176, 725184117183, 725184117190, 725184117206 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABT) 725184117152; (ABY) 725184117169; (ACQ) 725184117176; (B13) 725184117183; (B19) 725184117190; (BAZ) 725184117206 |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning i PowerSave läge | 0,7 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,05 W |
| Strömförbrukning (driftläge) | 4,2 W |
| Medelströmförbrukning vid utskrift | 255 W |
| Typisk elföbrukning | 0,285 kWh/vecka |
| AC-inspänning | 110 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 8, Windows 7, Windows 10, Windows 11 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 10.11 El Capitan |
| Andra operativsystem som stöds | Linux |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 15 - 32,5 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 80% |
| Hållbarhet | |
| Hållbara tekniker och material | Kvicksilverfri |
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Innehåller inte | Kvicksilver |
| Koldioxidavtryck | |
| Totalt koldioxidavtryck (kg of CO2e) | 140 |
| Koldioxidutsläpp, tillverkning (kg CO2e) | 116 |
| Koldioxidutsläpp, logistik (kg CO2e) | 4 |
| Koldioxidutsläpp i slutet av livscykeln (kg CO2e) | 15 |
| Totala koldioxidutsläpp, utan användningsfas (kg CO2e) | 3 |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 415,1 mm |
| Djup | 288 mm |
| Höjd | 279,5 mm |
| Vikt | 7,6 kg |
| Förpackningens bredd | 490 mm |
| Låddjup | 327 mm |
| Förpackningens höjd | 350 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 10,2 kg |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 490 mm |
| Låddjup | 327 mm |
| Förpackningens höjd | 350 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 10,2 kg |
| Garantisedel | Ja |
| Kapacitet för inkluderad patron (svart) | 700 sidor |
| Patron (er) som ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, Phone |
| Förpackningens innehåll | |
| Kapacitet för inkluderad patron (svart) | 700 sidor |
| Patron (er) som ingår | Ja |
| Garantisedel | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, Phone |
| Special features | |
| HP ePrint | Ja |
| HP Auto-On/Auto-Off | Ja |
| HP Management tools | HP Printer Assistant, HP Device Toolbox, HP Utility |
| HP Software provided | HP Software Installer, HP Software Uninstaller, HP Device Experience, HP Web Services Assist, HP Scan Application, HP Fax Application, HP Product Improvement Study |
| HP segment | Litet medelstort företag |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 725184117152, 725184117169, 725184117176, 725184117183, 725184117190, 725184117206 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABT) 725184117152; (ABY) 725184117169; (ACQ) 725184117176; (B13) 725184117183; (B19) 725184117190; (BAZ) 725184117206 |
| Logistikdata | |
| Harmonized System (HS)-kod | 8443310000 |
| Övrigt | |
| Allt-i-ett-multitasking | Ja |
| Optisk skanningsupplösning | 1200 x 1200 DPI |
| Tid till första kopia (svart, normal) | 7,3 s |
| Utskrift | Svartvit utskrift |
| Medelströmförbrukning vid utskrift | 255 W |
| Modemhastighet | 33,6 Kbit/s |
| Maximalt skanningsområde | 215,9 x 297 mm |
| Maximalt antal kopior | 99 kopior |
| Gråskalenivå | 256 |
| Högsta antal kortnummer | 120 |
| Faxminne | 1000 sidor |
| Fax vidarekoppling | Ja |
| Fax, fördröjd sändning | Ja |
| Utpräglad ringsignal | Ja |
| Ursprungsland | Vietnam |
| Kopieringshastighet (normalkvalitet, svart, A4) | 23 kopior per minut |
| Storleksändring kopieringsmaskin | 25 - 400% |
| Patron (er) som ingår | Ja |
| Kabelteknik | 10/100Base-T(X) |
| Automatisk återuppringning | Ja |
| Rekommenderade system krav | Windows® 10, 8.1, 8, 7: 32-bit or 64-bit, 2 GB available hard disk space, CD-ROM/DVD drive or Internet connection, USB port, Internet Explorer; Windows Vista®: (32-bit only), 2 GB available hard disk space, CD-ROM/DVD drive or Internet connection, USB port, Internet Explorer 8; Windows® XP SP3 or higher (32-bit only): any Intel® Pentium® II, Celeron® or 233 MHz compatible processor, 850 MB available hard disk space, CD-ROM/DVD drive or Internet connection, USB port, Internet Explorer 8 |
| Rekommenderad luftfuktighet vid drift | 30 - 70% |
| Ljudtryck för kringstående (klar) | 16 dB |
| Ljudeffekt (klar) | 26 dB |