Offer details
Related Products
Reasons To Buy
Laserprestanda till ett bra pris
Denna förvånansvärt lilla laserskrivare ger oerhört hög kvalitet – sida efter sida.
Skriv ut tydlig text, fyllig svärta och skarp grafik.
Utformat för arbetsplatsen
Denna skrivare är liten och kompakt och får plats nästan överallt.
Få utskriftshastighet på upp till 21 sid/min.[2]
Description
Fullmatad med funktioner för laserutskrift. Pris på ingångsnivå. Få produktiva utskrifter till ett bra pris och skriv ut resultat av hög kvalitet på ett enkelt sätt..
Specifications
| Skrivarteknologi | |
|---|---|
| Utskriftsupplösning, svart | 1200 x 1200 DPI |
| Färg | Nej |
| Maximal upplösning | 1200 x 1200 DPI |
| Driftcykel per månad | 10000 sidor per månad |
| Dubbelsidig utskrift | Ja |
| Antal bläckpatroner | 1 |
| Utskriftsteknologi | laser |
| Skrivarfäger | Svart |
| HP dynamisk säkerhet | Ja |
| Rekommenderad arbetscykel | 100 - 1500 sidor per månad |
| Dubbelsidigt utskriftsläge | Manuell |
| Reservpatroner | W1106A HP 106A svart original Laser-tonerkassett (1 000 sidor) |
| Inmatningskapacitet | |
| Maximal inmatningskapacitet | 150 ark |
| Utmatningskapacitet | |
| Maximal utmatningskapacitet | 100 ark |
| Prestanda | |
| Certifiering | EN 61000-3-2: 2014, EN 61000-3-3: 2013, EN55024: 2010, EN 55032: 2012/AC: 2013, 47 CFR Part 15, Subpart B I ANSI C63.4-2009, ICES-003 Issue 5, KN32, KN35, GB/T 9254-2008, GB17625.1-2012, CISPR22: 2008, CISPR32: 2012,CNS 13438 (Other EMC approvals as required by individual countries.) |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 |
| Mac-operativsystem som stöds | Nej |
| Internminne | 64 MB |
| Inbyggd processor | Ja |
| Processorfrekvens | 400 MHz |
| Maximalt internminne | 64 MB |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Ljudeffektsnivå (utskrift) | 6,5 dB |
| Minne | |
| Internminne | 64 MB |
| Maximalt internminne | 64 MB |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Processor | |
| Inbyggd processor | Ja |
| Processorfrekvens | 400 MHz |
| Utskriftshastighet | |
| Utskriftsupplösning, svart | 1200 x 1200 DPI |
| Utskriftshastighet (Svart, normalkvalitet, A4/US Brev) | 20 ppm |
| Färg | Nej |
| Maximal upplösning | 1200 x 1200 DPI |
| Dubbelsidig utskrift | Ja |
| Utskriftsteknologi | laser |
| Uppvärmningstid | 32 s |
| Tid för första utskrift (svart) | 8,3 s |
| Utskrift av vattenstämplar | Ja |
| Dubbelsidigt utskriftsläge | Manuell |
| Certifikat | |
| Certifiering | EN 61000-3-2: 2014, EN 61000-3-3: 2013, EN55024: 2010, EN 55032: 2012/AC: 2013, 47 CFR Part 15, Subpart B I ANSI C63.4-2009, ICES-003 Issue 5, KN32, KN35, GB/T 9254-2008, GB17625.1-2012, CISPR22: 2008, CISPR32: 2012,CNS 13438 (Other EMC approvals as required by individual countries.) |
| Egenskaper | |
| Färg | Nej |
| Dubbelsidig utskrift | Ja |
| Utskriftsteknologi | laser |
| Dubbelsidigt utskriftsläge | Manuell |
| Kontrolltyp | Knappar |
| Driftcykel per månad | 10000 sidor per månad |
| Antal bläckpatroner | 1 |
| Skrivarfäger | Svart |
| Rekommenderad arbetscykel | 100 - 1500 sidor per månad |
| Ursprungsland | Kina |
| Språk för sidbeskrivning | SPL |
| Reservpatroner | W1106A HP 106A svart original Laser-tonerkassett (1 000 sidor) |
| HP segment | Hemmakontor |
| Ingående och utgående kapacitet | |
| Totalt antal inmatningsfack | 1 |
| Total inmatningskapacitet | 150 ark |
| Total utmatningskapacitet | 100 ark |
| Maximal utmatningskapacitet | 100 ark |
| Maximal inmatningskapacitet | 150 ark |
| Pappersfack 1, inmatningskapacitet | 150 ark |
| Maximalt antal inmatningsfack | 1 |
| Pappershantering | |
| Högsta ISO A-seriestorlek | A4 |
| ISO A-serie storlek (A0...A9) | A4, A5 |
| ISO B-seriestorlekar (B0 ... B9) | B5 |
| ISO C-serie storlek (C0...C9) | C5 |
| Icke-ISO utskriftsmaterial av olika storlek | Oficio |
| JIS B-serien storlekar (B0...B9) | B5 |
| Kuvertstorlek | C5, DL |
| Anpassad mediebredd | 76 - 216 mm |
| Anpassad medielängd | 127 - 356 mm |
| Maximal utskriftstorlek | 216 x 356 mm |
| Pappersfackets typ av media | Plain paper, Finpapper, återvunnit papper, Kuverter, Etiketter, Tunt papper, Tjockt papper |
| Pappersfackets mediavikt | 60 - 163 g/m ^ |
| Anslutningar | |
| USB-port | Ja |
| Standardgränssnitt | USB 2.0 |
| Nätverk | |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Wi-Fi | Nej |
| Nätverksförberedd | Nej |
| Design | |
| Produktens färg | Vit |
| Inbyggd display | Ja |
| Displaytyp | LED |
| Ursprungsland | Kina |
| Certifiering | EN 61000-3-2: 2014, EN 61000-3-3: 2013, EN55024: 2010, EN 55032: 2012/AC: 2013, 47 CFR Part 15, Subpart B I ANSI C63.4-2009, ICES-003 Issue 5, KN32, KN35, GB/T 9254-2008, GB17625.1-2012, CISPR22: 2008, CISPR32: 2012,CNS 13438 (Other EMC approvals as required by individual countries.) |
| Kontrolltyp | Knappar |
| Positionering på marknaden | Hem och kontor |
| Tekniska detaljer | |
| Ursprungsland | Kina |
| Hållbara tekniker och material | Kvicksilverfri |
| Hållbarhetscertifiering | Blue Angel |
| Innehåller inte | Kvicksilver |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 10 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 8443321020 |
| Totalt koldioxidavtryck (kg of CO2e) | 50 |
| URL till allmän produktsäkerhetsförordning (GPSR) | https://support.hp.com/gb-en/product/setup-user-guides/hp-laser-100-printer-series/model/24494340?sku=4ZB77A ; http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c06287229.pdf ; http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c06271503.pdf |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 193808342189, 193905621545, 193015506374, 193808342196 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABY) 193808342189; (B13) 193905621545; (B19) 193015506374; (BAZ) 193808342196 |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning i PowerSave läge | 0,2 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,2 W |
| Strömförbrukning (driftläge) | 33 W |
| Medelströmförbrukning vid utskrift | 320 W |
| Typisk elföbrukning | 0,775 kWh/vecka |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 |
| Mac-operativsystem som stöds | Nej |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 10 - 30 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 80% |
| Hållbarhet | |
| Hållbara tekniker och material | Kvicksilverfri |
| Hållbarhetscertifiering | Blue Angel |
| Innehåller inte | Kvicksilver |
| Koldioxidavtryck | |
| Totalt koldioxidavtryck (kg of CO2e) | 50 |
| Koldioxidutsläpp, tillverkning (kg CO2e) | 44 |
| Koldioxidutsläpp, logistik (kg CO2e) | 1 |
| Koldioxidutsläpp i slutet av livscykeln (kg CO2e) | 5 |
| Totala koldioxidutsläpp, utan användningsfas (kg CO2e) | 0,8 |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 331 mm |
| Djup | 215 mm |
| Höjd | 178 mm |
| Vikt | 4,16 kg |
| Förpackningens bredd | 384 mm |
| Låddjup | 280 mm |
| Förpackningens höjd | 261 mm |
| Lastpallens bruttovikt | 523 kg |
| Vikt inkl. förpackning | 5,7 kg |
| Pallet-mått (B x L x H) | 1200 x 1000 x 2350 mm |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 384 mm |
| Låddjup | 280 mm |
| Förpackningens höjd | 261 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 5,7 kg |
| Kapacitet för inkluderad patron (svart) | 500 sidor |
| Patron (er) som ingår | Ja |
| Medföljande programvara | Common Installer, V3 utskriftsdrivrutin med Lite SM, Printer Manager (endast för USB-modellen) |
| Kabel inkluderad | AC |
| Förpackningens innehåll | |
| Kapacitet för inkluderad patron (svart) | 500 sidor |
| Patron (er) som ingår | Ja |
| Medföljande programvara | Common Installer, V3 utskriftsdrivrutin med Lite SM, Printer Manager (endast för USB-modellen) |
| Kabel inkluderad | AC |
| Special features | |
| HP dynamisk säkerhet | Ja |
| HP Auto-On/Auto-Off | Ja |
| HP segment | Hemmakontor |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 193808342189, 193905621545, 193015506374, 193808342196 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABY) 193808342189; (B13) 193905621545; (B19) 193015506374; (BAZ) 193808342196 |
| Logistikdata | |
| Produkter per lastpall | 90 styck |
| Lastpallens bruttovikt | 523 kg |
| Lager per lastpall | 9 styck |
| Ytterförpackningar per lastpall | 10 styck |
| Harmonized System (HS)-kod | 8443321020 |
| Övrigt | |
| Produkter per lastpall | 90 styck |
| Elektromagnetisk kompatibilitet | EN 61000-3-2: 2014, EN 61000-3-3: 2013, EN55024: 2010, EN 55032: 2012/AC: 2013, 47 CFR Part 15, Subpart B I ANSI C63.4-2009, ICES-003 Issue 5, KN32, KN35, GB/T 9254-2008, GB17625.1-2012, CISPR22: 2008, CISPR32: 2012,CNS 13438 (Other EMC approvals as required by individual countries.) |
| Utskrift av vattenstämplar | Ja |
| Utskrift | Svartvit utskrift |
| Medelströmförbrukning vid utskrift | 320 W |
| Lager per lastpall | 9 styck |
| Ytterförpackningar per lastpall | 10 styck |
| Ursprungsland | Kina |
| Kompatibla operativsystem | Windows 8; Windows 8.1; Windows 10 |
| Patron (er) som ingår | Ja |
| Rekommenderade system krav | Windows 10 or newer, Intel Pentium IV 1 GHz 32-bit or 64-bit processor or higher, 1 GB RAM, 16 GB HDD |
| Rekommenderad användningstemperatursintervall | 15 - 27 ° C |
| Kundspecificerad mediastorlek | 76 x 127 to 216 x 356 mm |
| UNSPSC-kod | 43212105 |
| Pallvikt (imperial) | 523 kg (1153 lbs) |
| Pallet-mått (B x D x H) (imperial) | 1198,9 x 998,2 x 2087,9 mm (47.2 x 39.3 x 82.2") |
| Innehåll i lådan | HP Laser 107a skrivare; Förinstallerad svart HP Laser-starttonerkassett (500 sidor); Installationshandbok; Referenshandbok; Broschyr med föreskrifter; Strömkabel |
| Manufacturer warranty | Ett års begränsad hårdvarugaranti; Mer information finns på https://www.support.hp.com |