HP 16 GB DDR5 5600 MHz SODIMM-minne
- Brand: HP
- Category:
- SKU: 83P91AA
- EAN: 0197497430646
Offer details
Related Products
Reasons To Buy
Maximera din kapacitet
Utöka din bärbara dators minne för bättre hastighet, utrymme och sömlös produktivitet. Med den nya 16 GB DDR5 5600MHz SODIMM har du gott om plats för att arbeta, spela och multitaska med lätthet[1]. Öppna upp din arbetsyta för mer och börja fundera mindre över datorns minne.
Mer kraft, mindre dränering
Uppgradering till 16 GB DDR5 5600MHz SODIMM utökar inte bara ditt RAM, det ökar den allmänna kraften i din bärbara HP-dator – och öppnar dammluckorna för hastighet och ger varje del mer plats att tänka[1]. Det är även extremt effektivt, så all den där kraften tömmer inte batteriet snabbare eller hettar upp saker och ting.
Testad. Pålitlig. Garanterad.
Investera i äkta HP-märkt minne som har testats, certifierats och byggts för bärbara HP-datorer. Robust och pålitlig. Den här produkten kommer till och med med en utökad 3-årsgaranti, bara för säkerhets skull.
Description
Uppgradera din kapacitet för ostörd, oförstörd, otroligt snabb hastighet. Uppgraderar till 16 GB DDR5 5600MHz SODIMM för att öppna upp din arbetsyta till sin fulla potential. Gör plats för allt du behöver få gjort, på en gång, med den senaste bearbetningskraften.
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Kompatibla produkter | Compatible with: HP ZBook Firefly 14 inch G10 Mobile Workstation PC; HP ZBook Firefly 16 inch G10 Mobile Workstation PC; HP ZBook Firefly 14 inch G10 A Mobile Workstation PC; HP ZBook Power 15.6 inch G10 Mobile Workstation PC; HP ZBook Studio 16 inch G10 Mobile Workstation PC; HP ZBook Fury 16 G10 Mobile Workstation PC; HP EliteBook 1040 14 inch G10 Notebook PC; HP EliteBook 840 14 inch G10 Notebook PC; HP EliteBook 860 16 inch G10 Notebook PC; HP EliteBook 845 14 inch G10 Notebook PC; HP EliteBook 865 16 inch G10 Notebook PC |
| Minne | |
| Buffrad minnestyp | Unregistered (unbuffered) |
| Internminne | 16 GB |
| Typ av internminne | DDR5 |
| Minne klockhastighet | 5600 MHz |
| Komponent för | Bärbar dator |
| Minneslayout (moduler x storlek) | 1 x 16 GB |
| Minnets formfaktor | 262-pin SO-DIMM |
| Minnesspänning | 1.1 V |
| Egenskaper | |
| Buffrad minnestyp | Unregistered (unbuffered) |
| Internminne | 16 GB |
| Typ av internminne | DDR5 |
| Minne klockhastighet | 5600 MHz |
| Komponent för | Bärbar dator |
| Minneslayout (moduler x storlek) | 1 x 16 GB |
| Minnets formfaktor | 262-pin SO-DIMM |
| Minnesspänning | 1.1 V |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| Ursprungsland | Kina |
| Kompatibla produkter | Compatible with: HP ZBook Firefly 14 inch G10 Mobile Workstation PC; HP ZBook Firefly 16 inch G10 Mobile Workstation PC; HP ZBook Firefly 14 inch G10 A Mobile Workstation PC; HP ZBook Power 15.6 inch G10 Mobile Workstation PC; HP ZBook Studio 16 inch G10 Mobile Workstation PC; HP ZBook Fury 16 G10 Mobile Workstation PC; HP EliteBook 1040 14 inch G10 Notebook PC; HP EliteBook 840 14 inch G10 Notebook PC; HP EliteBook 860 16 inch G10 Notebook PC; HP EliteBook 845 14 inch G10 Notebook PC; HP EliteBook 865 16 inch G10 Notebook PC |
| HP segment | Business |
| Dataöverföringshastighet | 5600 MT/s |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| Tekniska detaljer | |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 20 styck |
| Totalt koldioxidavtryck (kg of CO2e) | 20 |
| URL till allmän produktsäkerhetsförordning (GPSR) | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Programvara | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 70 mm |
| Djup | 30 mm |
| Höjd | 2,5 mm |
| Vikt | 9 g |
| Förpackningens bredd | 232 mm |
| Låddjup | 148 mm |
| Förpackningens höjd | 10 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 53 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 232 mm |
| Låddjup | 148 mm |
| Förpackningens höjd | 10 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 53 g |
| Logistikdata | |
| Lastpallens bruttovikt | 119 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 100 styck |
| Pallvikt (imperial) | 119 kg (262.4 lbs) |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 20 styck |
| Övrigt | |
| Kompatibilitet | Kompatibel med: HP ZBook Firefly 14 tum G10 mobile workstation; HP ZBook Firefly 16 tum G10 mobile workstation; HP ZBook Firefly 14 tum G10 A Mobile Workstation; HP ZBook Power 15,6 tum G10 mobile workstation; HP ZBook Studio 16 tum G10 mobile workstation; HP ZBook Fury 16 G10 mobile workstation; HP EliteBook 1040 14 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 840 14 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 860 16 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 845 14 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 865 16 tum G10 Notebook PC |
| Ursprungsland | Kina |
| Kompatibla operativsystem | Windows 10; Windows 11 |
| UNSPSC-kod | 32101602 |
| Pallvikt (imperial) | 119 kg (262.4 lbs) |
| Totalt koldioxidavtryck (kg of CO2e) | 20 |
| Lastpallens bruttovikt | 119 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 100 styck |