HP 1 TB PCIe4x4 NVMe M.2 SSD
- Brand: HP
- Category:
- SKU: 8C4X7AA
- EAN: 0197192782057 4570101842060
Offer details
Related Products
Reasons To Buy
Mer förvaring, mer av allt
Utöka bärbara datorers lagringsutrymme för bättre hastighet, utrymme och sömlös produktivitet. Med 1 TB PCIe-4x4 NVMe M.2 SSD finns det gott om plats för att arbeta, spela och enkelt klara av flera uppgifter samtidigt[1]. Öppna upp arbetsplatsen för mer och fundera mindre på datorlagring.
Kraftfullt och effektivt
Uppgradering till 1 TB PCIe-4x4 NVMe M.2 SSD utökar inte bara RAM, det ökar den allmänna kraften i de bärbara HP-datorerna – och öppnar dammluckorna för hastighet och ger varje del mer plats att tänka[1]. Det är också extremt effektivt, så all den där kraften tömmer inte batteriet direkt eller hettar upp allt.
Hållbar. Pålitlig. Obestridlig.
Investera i en äkta HP-märkt SSD som har testats, certifierats och byggts för bärbara HP-datorer. Robust och pålitlig. Den här produkten kommer till och med med en utökad 3-årsgaranti, bara för säkerhets skull.
Description
Uppgradera kapaciteten för ostörd, oförstörd, otroligt hög hastighet och hög prestanda. Med 1 TB PCIe-4x4 NVMe M.2 SSD kan ni uppgradera datorernas prestanda till nästa nivå. Gör plats för allt ni behöver få gjort, på en gång, med den senaste bearbetningskraften.
Specifications
| Egenskaper | |
|---|---|
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| HP segment | Business |
| Kompatibla produkter | HP Dragonfly 13,5 tum G4 Notebook PC; HP EliteBook 1040 14 tum G10 Notebook PC; HP Elite x360 1040 14 tum G10 2-in-1 Notebook PC; HP Elite x360 830 13 tum G10 2-in-1 Notebook PC; HP EliteBook 830 13 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 840 14 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 860 16 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 835 13 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 845 14 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 865 16 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 630 13,3 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 640 14 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 650 15,6 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 645 14 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 655 15,6 tum G10 Notebook PC; HP Pro x360 435 13,3 tum G10 Notebook PC; HP ProBook 440 14 tum G10 Notebook PC; HP ProBook 450 15,6 tum G10 Notebook PC; HP ProBook 445 14 tum G10 Notebook PC; HP ProBook 455 15,6 tum G10 Notebook PC; |
| Prestanda | |
| Kompatibla produkter | HP Dragonfly 13,5 tum G4 Notebook PC; HP EliteBook 1040 14 tum G10 Notebook PC; HP Elite x360 1040 14 tum G10 2-in-1 Notebook PC; HP Elite x360 830 13 tum G10 2-in-1 Notebook PC; HP EliteBook 830 13 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 840 14 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 860 16 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 835 13 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 845 14 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 865 16 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 630 13,3 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 640 14 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 650 15,6 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 645 14 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 655 15,6 tum G10 Notebook PC; HP Pro x360 435 13,3 tum G10 Notebook PC; HP ProBook 440 14 tum G10 Notebook PC; HP ProBook 450 15,6 tum G10 Notebook PC; HP ProBook 445 14 tum G10 Notebook PC; HP ProBook 455 15,6 tum G10 Notebook PC; |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 80 mm |
| Djup | 22 mm |
| Höjd | 1 mm |
| Vikt | 8 g |
| Förpackningens bredd | 232 mm |
| Låddjup | 148 mm |
| Förpackningens höjd | 10 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 85 g |
| Förpackning | |
| Förpackningens bredd | 232 mm |
| Låddjup | 148 mm |
| Förpackningens höjd | 10 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 85 g |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| Miljökrav | |
| Temperatur vid drift | 0 - 70 ° C |
| Tekniska detaljer | |
| Temperatur vid drift | 0 - 70 ° C |
| Lastpallens bruttovikt | 176,6 kg |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 20 styck |
| Pallvikt (imperial) | 176,6 kg (389.3 lbs) |
| Innehåll i lådan | Solid State-enhet; Snabbstartsaffisch; Garantikort; Skruv |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Programvara | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| Övrigt | |
| Kompatibla operativsystem | Windows 10 , Windows 11 |
| Kompatibla produkter | HP Dragonfly 13,5 tum G4 Notebook PC; HP EliteBook 1040 14 tum G10 Notebook PC; HP Elite x360 1040 14 tum G10 2-in-1 Notebook PC; HP Elite x360 830 13 tum G10 2-in-1 Notebook PC; HP EliteBook 830 13 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 840 14 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 860 16 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 835 13 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 845 14 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 865 16 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 630 13,3 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 640 14 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 650 15,6 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 645 14 tum G10 Notebook PC; HP EliteBook 655 15,6 tum G10 Notebook PC; HP Pro x360 435 13,3 tum G10 Notebook PC; HP ProBook 440 14 tum G10 Notebook PC; HP ProBook 450 15,6 tum G10 Notebook PC; HP ProBook 445 14 tum G10 Notebook PC; HP ProBook 455 15,6 tum G10 Notebook PC; |
| Ytterförpackningar per lastpall | 100 styck |
| Ursprungsland | Kina, Vietnam, Thailand |
| Logistikdata | |
| Ytterförpackningar per lastpall | 100 styck |
| Ursprungsland | Kina, Vietnam, Thailand |
| Lastpallens bruttovikt | 176,6 kg |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 20 styck |
| UNSPSC-kod | 43201830 |
| Pallvikt (imperial) | 176,6 kg (389.3 lbs) |