Epson SureColor SC‑P700 storformatskrivare Wi-Fi Bläckstråleskrivare Färg 5760 x 1440 DPI A3 (297 x 420 mm) Nätverksansluten (Ethernet)
- Brand: Epson
- Category:
- SKU: C11CH38402
- EAN: 8715946679501
Epson SureColor SC‑P700, Bläckstråleskrivare, 5760 x 1440 DPI, Cyan, Grå, Ljus Cyan, Ljusgrå, matt svart, Fotosvart, Violett, Klar ljus magenta, Klar magenta, Gul, 120 ark, A3 (297 x 420 mm), Konstpapper, Fotopapper, Vykort, Rulle
Offer details
Description
Epson SureColor SC‑P700. Utskriftsteknologi: Bläckstråleskrivare, Maximal upplösning: 5760 x 1440 DPI, Skrivarfäger: Cyan, Grå, Ljus Cyan, Ljusgrå, matt svart, Fotosvart, Violett, Klar ljus magenta, Klar magenta, Gul. Maximal inmatningskapacitet: 120 ark. Maximal utskriftstorlek: A3 (297 x 420 mm), Pappersfackets typ av media: Konstpapper, Fotopapper, Vykort, Rulle, ISO A-serie storlek (A0...A9): A3, A3+, A4, A5. Mobil utskriftsteknik: Apple AirPrint, Epson Connect, Epson IPrint, Google Cloud Print. Produktens färg: Svart, Displaytyp: LCD, Skärm diagonal: 10,9 cm (4.3")
Specifications
| Skrivarteknologi | |
|---|---|
| Maximal upplösning | 5760 x 1440 DPI |
| Utskriftsteknologi | Bläckstråleskrivare |
| Skrivarfäger | Cyan, Grå, Ljus Cyan, Ljusgrå, matt svart, Fotosvart, Violett, Klar ljus magenta, Klar magenta, Gul |
| Färg | Ja |
| Utskriftshastighet | |
| Maximal upplösning | 5760 x 1440 DPI |
| Utskriftsteknologi | Bläckstråleskrivare |
| Skrivarfäger | Cyan, Grå, Ljus Cyan, Ljusgrå, matt svart, Fotosvart, Violett, Klar ljus magenta, Klar magenta, Gul |
| Färg | Ja |
| Kantfri utskrift | Ja |
| Kopiera | |
| Kopiering | Nej |
| Skanning | |
| Skanning | Nej |
| Ingående och utgående kapacitet | |
| Maximal inmatningskapacitet | 120 ark |
| Totalt antal inmatningsfack | 2 |
| Utskriftskvalitet | |
| Maximal upplösning | 5760 x 1440 DPI |
| Skrivarfäger | Cyan, Grå, Ljus Cyan, Ljusgrå, matt svart, Fotosvart, Violett, Klar ljus magenta, Klar magenta, Gul |
| Pappershantering | |
| Maximal utskriftstorlek | A3 (297 x 420 mm) |
| ISO A-serie storlek (A0...A9) | A3, A3+, A4, A5 |
| Media-tjocklek | 0.08 - 1.5 mm |
| Klipperpapper | Nej |
| Kantfri utskrift | Ja |
| Totalt antal inmatningsfack | 2 |
| Pappersfackets typ av media | Konstpapper, Fotopapper, Vykort, Rulle |
| Inmatningskapacitet | |
| Maximal inmatningskapacitet | 120 ark |
| Media typ | |
| Pappersfackets typ av media | Konstpapper, Fotopapper, Vykort, Rulle |
| Filformat | |
| ISO A-serie storlek (A0...A9) | A3, A3+, A4, A5 |
| Display | |
| Displaytyp | LCD |
| Anslutningar | |
| USB-port | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Mobil utskriftsteknik | Apple AirPrint, Epson Connect, Epson IPrint, Google Cloud Print |
| Prestanda | |
| Displaytyp | LCD |
| Produktens färg | Svart |
| Färgdisplay | Ja |
| Kontrolltyp | Röra |
| Inbyggd display | Ja |
| Skärm diagonal | 10,9 cm (4.3") |
| Nätverk | |
| Wi-Fi | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Design | |
| Displaytyp | LCD |
| Produktens färg | Svart |
| Färgdisplay | Ja |
| Kontrolltyp | Röra |
| Inbyggd display | Ja |
| Skärm diagonal | 10,9 cm (4.3") |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (vanlig) | 22 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 1,1 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,18 W |
| Systemkrav | |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur |
| Vikt & dimension | |
| Bredd | 515 mm |
| Djup | 368 mm |
| Höjd | 185 mm |
| Vikt | 12,6 kg |